Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 18:41
 
Korona Virüsü 5 Kişilik Ailede Birbirinden Farklı Belirtiler Gösterdi
Korona Virüsü 5 Kişilik Ailede Birbirinden Farklı Belirtiler Gösterdi
GÜNDEM Haberi
Korona Virüsü 5 Kişilik Ailede Birbirinden Farklı Belirtiler Gösterdi

KORONAVİRÜS 5 KİŞİLİK AİLEDE FARKLI BELİRTİLER GÖSTERDİ

 


Koronavirüs Türkiye son dakika: Beş kişilik ailede farklı belirtiler. 


Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkap, kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını ölümlere sebep olmaya devam ediyor. Dünyada koronavirüsten yaşamını kaybedenlerin sayısı 16 bin 500'ü geçti, vaka sayısı ise 381 bin 598'e çıktı. 

Gündem. Son dakika Türkiye. Koronavirüs ilgili genel belirtilerin dışında bazı belirtilerin kişiden kişiye değişiklik göstermesi de endişe uyandırıyor.

Virüs bulaşan fakat herkesten farklı belirtiler gösteren kişiler açıklamalarda bulunup, insanlara bir şeyler aşılamaya çalışıyor. İşte o kişilerden biri de İngiltere'de yaşayan 29 yaşındaki Isla Haslam.

Son dakika koronavirüs haberleri. DailyMail'deki habere göre Güney Londra'daki Balham'da yaşayan halkla ilişkiler uzmanı Isla, bir akşam hastalık belirtileri göstermeye başladı ve sonrasında, Pazar araştırması yöneticisi olan 26 yaşındaki kardeşi Jonathan, 56 yaşındaki annesi Jane, 59 yaşındaki üvey babası Dave, ve henüz 9 yaşında olan kız kardeşi Harriet koronavirüse yakalandı.

 


Isla, Yaşadıklarını Anlatıyor 

 


"Bu hafta sonu Londra'da buluşan arkadaş gruplarını gördüğüm zaman, bir an önce evlerine dönmelerini, kendilerini ve başka insanları riske atmayı bırakmalarını söylemek istedim."

"Çünkü bundan sadece iki hafta önce ben de onlar gibiydim. Erken kutlama yapmak ve bir Anneler Günü yemeği yemek için Suffolk'ta ailemi ziyaret etmek istedim."

"Annemin evine ulaştığımda, annem hepimize ellerimizi yıkamamızı ve ellerimizi kurulamak için ayrı havlular kullanmamızı söyledi. Kardeşim ve ben Londra'dan geldiğimiz için annem endişe duyuyordu. Ailece güzel bir akşam yemeği yedik ve sohbet ettik."

"Londra'ya geri dönmeden önce bir gün annemlerde kaldım. Kardeşim ise orada birkaç gece daha kaldı ama ben evden ayrıldıktan bir gün sonra, annem telefon etti; kardeşimin kuru bir öksürüğü ve yüksek ateşi olduğunu söyledi. Kardeşimin hafif astımı olduğu için öksürüğün astımdan kaynaklandığını düşündük, bu yüzden fazla endişelenmedik fakat iki gün sonra soluksuz kalmaya ve nefesi yetmemeye başladığında Annem sağlık ekiplerini çağırmak zorunda kaldı"

"Eve gelen sağlık görevlileri, koruyucu kıyafetler giyerek geldi ve kardeşimin koronavirüs kaptığından oldukça emin görünüyorlardı. Ailenin geri kalanına kendilerini izole etmeleri gerektiğini söyleyip ayrıldılar. Kardeşim daha sonra geçen hafta buluşup bir şey içmek üzere dışarı çıktığı arkadaşında da koronavirüs belirtileri olduğunu öğrendi."

"Aynı zamanlarda ben de hastalandım. Mide bulantısı ve burun akıntısı ile birlikte kendimi tamamen yorgun hissetmeye başladım. O kadar bitkin düşmüştüm ki, üzerimden kamyon geçmiş gibiydi. Beynim de düzgün çalışmıyordu, hiçbir şeye konsantre olamıyordum."

"Kısa süre sonra tüm bedenim ağrılar başladı. Nefes alma problemleri yaşadım sonra koku ve tat alma duyumu ve ardından da iştahımı kaybettim. Yaklaşık beş gün boyunca yemek yiyemedim ayrıca diyarem de vardı. 

"Bir gün 17 saat uyudum. Neyse ki kendi dairem vardı ve bu şekilde kendimi karantinaya alabildim ve arkadaşlarımın önceden bıraktığı malzemelerle hayatımı sürdürdüm. İyileşme belirtisi göstermem altı günümü aldı. Tam ben iyileşmeye başlamışken annemin koronavirüs belirtileri göstermeye başladığını duydum."

"Annem astım hastasıydı fakat virüs nedeniyle normalde kullandığı nefes açma ilaçları işine yaramadı. Pazar günü, tedbir açısından bir ambulansla hastaneye sevkedildi, fakat Pazartesi sabahı taburcu edildi. Üvey babam ve kız kardeşimin de ateşi, öksürüğü ve yorgunluğu vardı. Hastalık tüm ailemi ele geçirdi. İşte bu yüzden insanları evden çıkmamaları ve gereksiz temaslardan kaçınmaları için uyarmak istedim."
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı