Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 21:31 Bu haber 791 kez okundu
 
Korona Virüsü Aşısı Bulundu
Aşıyı kim buldu. Detaylar, Haberimizde
SAĞLIK Haberi
Korona Virüsü Aşısı Bulundu

KORONAVİRÜSÜN AŞIŞI BULUNDU 

 


Son dakika haberler, Koronavirüs açıklaması: Aşıyı bulduk. 


Gündemin nabzı, Tüm dünyaya yayılmaya başlayan ölümcül virüsle ilgili son dakika gelişmesi. Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, 'koronavirüsü için aşının bulunduğunu ancak piyasaya çıkması için son testlerin yapılması gerektiğini bildirdi. 

Çin'in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünyayı alarma geçirmişti. Tüm dünyada Covid 19 için aşı çalışmaları devam ederken, Çin yeni gelişmeyi tüm dünyaya duyurdu.

 


ETKİSİ KANITLANDI SON TESTLER YAPILACAK

 

Çin’in Rusya Federasyonu Büyükelçisi Zhang Hanhui, Moskova’da Rus basınına açıklama yaptı:  “Çin'deki bilim adamlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testler başarılı şekilde devam ediyor. İlaca yönelik çalışmaların son kısmının kısa süre zarfında bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek. Virüsün yayılma merkezinde ise hayatın Mart sonuna kadar düzelmesi planlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü’yle çalışıyoruz. Ekibimizin içinde 2 Rus bilim adamı da var. Rusya’ya ve halkına destekleri için teşekkür ederiz” diye konuştu.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Korona, Virüsü, Aşısı, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı