Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 10:21
 
Korona Virüsü Belirti Vermedi!
Korona olduğunu şans eseri öğrenen polis memuru kurtulduktan sonra plazma bağışında bulundu
SAĞLIK Haberi
Korona Virüsü Belirti Vermedi!

KORONA VİRÜSÜ BELİRTİ VERMEDİ

 

 

Türkiye'de koronavirüs (Kovid-19) vakası ilk 11 Mart tarihindr görüldü. 11 tarihinden bu zamana 2 bin 491 yurttaşımız hayatını kaybederken, 18 bin 491 hastamızda iyileşerek eski sağlığına kavuştu. İyileşen binlerce hastanın arasında biri vardı ki o da Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde yaşayan, polis memuru Ünal Kılınç'tı. Evli olan ve 2 çocuk babası olan 38 yaşındaki Ünal Kılınç, hastalığa dair hiçbir belirtisi yokken pozitif çıktı. Tedavisi biter bitmez ise başkalarına umut olmak için hemen plazma bağışında bulundu. Polis memuru Kılınç, tedavisinin ardından plazma bağışında bulundu.UFAK BİR ŞÜPHE ÜZERİNE TEST YAPTIRDIM, SONUÇ POZİTİF ÇIKTI"Bende ateş, öksürük ya da nefes darlığı gibi hiçbir şikayet olmadı. İzinli olduğum dönemde temasta bulunduğum bir kişide Kovid-19 çıkması üzerine, şüphe duydum ve 27 Mart'ta test yaptırmak istedim. Şüphe duyduğum kişide koronavirüs çıkmadı ama ben bir gün sonra 28 Mart'ta pozitif olduğumu öğrendim. Hemen ardından da Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde pandemi bölümüne yatırıldım."
 BENİM TEDAVİ SÜRECİM 6 GÜN SÜRDÜ
 "Doktorum Sevim hanım gözetiminde tedavim başladı. Tedavimin 6'ncı gününde, 2 Nisan Perşembe günü taburcu edilerek izolasyon sürecine geçtim. Taburcu etmeden önce salı ve çarşamba günü iki ayrı test sonucunun negatif çıkmasının ardından evde karantina sürecim başladı. 14 günlük izolasyon sürecimin tamamlanması ve yüzde 100 iyileştiğimin tebliğ edilmesinin ardından da bulaştırıcılığımın kalmadığını öğrendim ve görevime başladım"

6 gün gibi bir sürede tedavisini tamamladığını belirten Ünal Kılınç, koronavirüsün herhangi bir semptom göstermediğini söylemesi üzerine akıllara korona virüs'ün yakalanan sayısının daha da çok olabileceği ve bu kişilerinde farkında olmadan etraflarına bulaştırabileceği ihtimalini getirmekte. 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı