Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 18:48
 
Korona virüsü bir köpekte çıktı
Krorna virüsü'nün artık sadece insanlara tehditmediği ortaya çıktı. Buda virüsün evrim geçirme ihtimallerini akla getiriyor.
SAĞLIK Haberi
Korona virüsü bir köpekte çıktı

CORONAVİRÜS BU DEFA BİR KÖPEKTE ORTAYA ÇIKTI 


Son dakika haberler, Coronavirüs bu kez bir köpekte ortaya çıktı.  Tüm dünyayı etkileyen Coronavirüs ilk kez bir köpekte görüldü. Köpek karantina altına alındı.  Hem insanların sağlığını hem dünya ekonomisini sarsan ve can almaya devam eden Coronavirüs ilk defa bir köpekte ortaya çıktı. Köpek karantinada... 


Gündemin nabzı, Çin'e bağlı özerk Hong Kong'da 60 yaşlarındaki bir kadında Coronavirüs tespit edildikten sonra köpeğine yapılan testlerde de Coronavirüse rastlanınca köpek karantinaya alındı.


Euronews'un verdiği haberde, köpeğin 14 gün boyunca karantinada kalmasına karar verildi, uzmanlar köpeğin hastalık belirtileri göstermediğini fakat ağzından ve burnundan aldıkları doku örneklerinde virüse rastlandığını bildirdi.


Köpeğin sahibi olan kadın da hastalık teşhisinden sonra özel bir hastanede karantina altına alındı. 


Dünya genelinde binlerce insanın ölümüne sebep olan virüs insandan insana yayılırken, bugüne kadar hayvanlardan insanlara bulaşmasının mümkün olduğunu gösteren herhangi bir bulguya rastlanmadı.


Hong Konglu sağlık yetkilileri köpeğin yine de kontrol altında tutulacağını ve virüsten arınana kadar bazı araştırmalara tabi olacağını söyledi. 


Son bilgilere göre yönetim olarak Çin'e bağlı olan Hong Kong'da 92 kişi Covid-19 hastalığına yakalanıp, bu kişilerden 2'si yaşamını yitirdi.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı