Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 13:32 Bu haber 924 kez okundu
 
Korona Virüsü Grip gibi Kalicı olabilir !
Çin Sağlık Bakanı Van Çın; 'Korona virüsü grip gibi kalıcı olabilir!' Dedi.
SAĞLIK Haberi
Korona Virüsü Grip gibi Kalicı olabilir !

CORONA'YI YENENLER TEKRAR CORONA'YA YAKALANIYOR 


Gundemin nabzi Son Dakika haberler, Corona'yı yenenler tekrar Corona'ya yakalanıyor. Çin'den kötü haber. Corona'yı yenenler tekrar Corona'ya yakalanıyor.  Çin'de yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınında ölenlerin sayısı 2 bin 238'e çıktı. Aynı zamanda Çin'de doktorlar, tedavi edip hastanelerden taburcu ettikleri hastalarda Covid-19'un tekrar ortaya çıktığını tespit etti. Çinli bilim insanı Vang Çın ise, Covid-19'un grip gibi kalıcı bir hastalık olabileceği uyarısını yaptı.


CORONA İSTATİSTİĞİ

 

Gündemin nabzı sizin için araştırdı, Ulusal Sağlık Komisyonu'nun yaptığı son dakika açıklamasında, ülkede iii Covid-19 vaka sayısı 11 bin 633'ünün durumu ciddi olmak üzere 75 bin 465'e yükseldi. Dünya genelinde ise bu rakam 76 bin 700'ü aştı.


Covid-19 salgını sebebiyle can kaybı ikisi Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde olmak üzere 2 bin 238'e çıkarken, bugüne kadar taburcu edilenlerin sayısı da 18 bin 264 oldu. 


Şu anda ülkede Covid-19'a yakalandıkları şüpheli olan kişilerin sayısı ise 5 bin 206'ya, müşahede altında  bulunanların sayısı da 120 bin 302'ye geriledi.


DOKTORLAR; "VİRÜS KALICI HASTALIK HALİNE DÖNÜŞEBİLİR"

 

Çin Merkezi Televizyonuna konuşan Çin Sağlık Bilimleri Akademisi Başkanı Vang Çın, 'Covid-19'un kalıcı bir hastalık olabilme ihtimalinin göz önünde bulundurulması gerektiğini' söyleyip, "hazırlıklı olmalıyız." dedi.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Korona, Virüsü, Grip, gibi, Kalicı, olabilir, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı