Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 21:55
 
Kovid-19 yanlış bilgilendirmeye ceza yağacak
Twitter yanlış bilgilendirme cezası
TEKNOLOJİ Haberi
 Kovid-19 yanlış bilgilendirmeye ceza yağacak

Kovid-19 yanlış bilgilendirmeye ceza yağacak


Son dakika haberleri. Twitter yanlış bilgilendirme cezası. Korona virüsle ilgili bir kapamada Twitter'dan mı geliyor? Sosyal medya platformu olarak bilinen Twitter'dan bilinçli olarak yanlış paylaşımı önleme hamlesi 'vuruş sistemi' hayata geçiriliyor.
 

Twitter yanlış bilgilendirme cezası

 
Neredeyse tüm dünyanın kullandığı Twitter sosyal medya platformu, covid-19 hakkında sosyal medyayı yanlış bilgilendiren paylaşımlara uyarı işareti koyup uyararak, daha sonrasında ise, bu ihtarlara uymayan hesaplara vuruş sistemi uygulayacağını duyurdu.

Twitter'dan gelen açıklamada, pandemi sürecinde uygulanacak aşılar ile alakalı yanlış bilgi paylaşımlarını önlemek maksadıyla, yeni bir çalışmaya imza atıldığı açıklandı.

Yapılan bu açıklamada, şirketin aşılar hakkında toplumun genelini ilgilendiren bilgilerin yanlış paylaşımlara karşı alınan tedbirleri, ihlal edilip edilmediğini değerlendirmek maksadıyla kullanıcı görüşlerine başvuracağı bildirildi.

Bu sistem için vuruş sistemi olarak adlandırılan uygulamayı hem otomasyon, hem de gerçek kişiler tarafından kullanılacağı belirtildi.

Yapılan uygulamada aşı ile ilgili yanlış bilgi paylaşımı'na karşı İlkadım'da uyuyor işareti koyularak iptal edileceği ikinci adımda ise ilgili hesabın 12 saat süreyle kapatılacağı ve devam eden paylaşımlara istinaden hesabın 5 uyarıdan sonra kalıcı olarak silineceği belirtildi.

Kişilerin artık özgür ve hür iradeyle fikirlerini belirtemeyeceğini düşündüğümüz bu uygulamanın, kuralları ihlal ettiğini düşündükleri kişileri, disipline etmeyi amaçladığı vurgulandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Whatsapp Son Dakika! Mesaj Okuyamayacak Ve Gönderemeyeceksiniz

Herkes Bip'te

Trump'ın Sosyal Medya Hesaplarının Dondurulmasını Kim İstedi?
Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: Twitter, Twitter yanlış bilgilendirme cezası, son dakika haberleri, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı