Haber Detayı
21 Temmuz 2021 - Çarşamba 11:52
 
Kuşlar Gerçek Değil Hareketi
Kuşlar Gerçek Değil Mi?
TEKNOLOJİ Haberi
Kuşlar Gerçek Değil Hareketi

Kuşlar Gerçek Değil Hareketi

 

 


Gündem Sonunda kuşların aslında gerçek olmadığını savunanlarda ortaya çıktı. Kuşların gerçek olmadığını savunanlar ABD’de bir miting düzenledi.

Kuşlar gerçek değil hareketi'ni savunanlar, kuşların bir zamanlar gerçek olduğunu ama 2001’de eski ABD Başkanı Barack Obama tarafından kuşların, kuş benzeri dronlar'la değiştirildiğini ve bu robot kuşlar ile Amerikan halkının izlendiğini iddia ediyor.

Kuşlar Gerçek Değil

 
Kuşlar gerçek değil, Instagram hesabından kamyonlar dolusu kuşun özgür bırakılmasını gösteren görüntünün altına “Her şeyin başladığı yer. 26 Ekim 2001” yazdı. İletide ayrıca: “Aldatıcı ve berbat Vatanseverlik Maddesinin kongreden geçtiği gün. Bu feci görüntüleri toplum içinde izleyemiyorum, öfkeden titriyorum. Sessiz kalamıyorum.“

İletinin devamında “Hükümet 2001 yılında son gerçek kuşu öldürdükten sonra, bu kayıtlarda gösterildiği üzere, birinci prototip kuş dronların beta sürümlerini özgür bıraktı. 27 Ekim 2001’de Pearl Harbor’ın gerçekleşmesi ne tesadüf, kimse ilişkiyi kuramıyor. Koyunlar… Bana yanlış bilgili deyin, aptal deyin, eğitimsiz deyin, umurumda değil. Yalnızca ‘liseye’ gitmemiş olmam daha az zeki olduğum anlamına gelmez. Yalnızca hepiniz gibi beyni yıkanmış ve kurumsallaşmış değilim. Biliyorum ki ben #Woke’um (uyanmış) ve bir gün hepiniz göreceksiniz.“

Bu hareketin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı pekçok destekçisi bulunmakta. Springfield, Missouri’de gerçekleşen mitinge çok sayıda kişi katıldı.

Bu komplo teorisi ilk olarak 2017’de bir üniversite öğrencisi tarafından ortaya atıldı. Buna göre ABD’li vatandaşların her konuşmasını dinlemek için kuşları küçük robot dronlarla değiştirdiler. Öyle ki bu inanışa göre 1969’da John F. Kennedy, değiştirilmeye hazır olan gerçek kuşları öldürecek “Turkey X500” robotunun prototipini gördükten sonra buna karşı çıktığı için suikaste uğradı.

2001’de nihayet kuşlar Obama tarafından özgür bırakıldı. Bu sav'ın belgesel dizisi için de çalışılıyor şuan da.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaylılarla 20 yıl içinde tanışıcaz

Hayalet kuşu
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Kuşlar gerçek değil, Kuşlar gerçek değil hareketi,
Yorumlar
Haber Yazılımı