Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
07 Aralık 2020 - Pazartesi 12:48
 
KYK Kredi Ve Burs Sonuçları Açıklandı
Burs ve kredi hakkı kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütnameleri onaylamaları gerekmektedir.
EĞİTİM Haberi
KYK Kredi Ve Burs Sonuçları Açıklandı

KYK Kredi Ve Burs Sonuçları Açıklandı

Gündemin nabzı, son dakika haberleri, KYK Kredi Ve Burs Sonuçları Açıklandı. 2020-2021 Dönemi KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. Burs ve öğrenim kredisi için başvuruda bulunan öğrenciler sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi sitesi üzerinden öğrenebilirler. KYK burs ve kredi hakkı kazanan öğrencilerin en son 11 Aralık 2020 tarihine kadar e-Devlet üzerinden taahhütnameleri onaylamaları gerekmektedir.

Son dakika haberleri, Üniversite öğrencilerine eğitim hayatları boyunca maddi olanak sağlayan KYK, burs ve kredi sonuçları erişime açıldı.
 

KYK Burs Ve Öğrenim Kredisi Ne Kadar? 

2020 yılı KYK Burs Ve Öğrenim Kredisi, lisans öğrencileri için aylık 550 TL, yüksek lisans öğrencileri için 1100 TL, doktora öğrencileri için ise 1650 TL idi. 2021 yılı için geçerli olacak tutarlar ise ocak ayında netleşecek.

Başvuru esnasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik ve sosyal durumuna dair bilgiler, 12 kamu kurum ve kuruluşu tarafından onaylanıp, değerlendirme sonucunda durumu uygun olan öğrencilere burs veya öğrenim kredisi veriliyor.
 

Burs Ve Kredi İçin Onaylatma Gerekli

Burs yada kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 11 Aralık 2020 saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekli.
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: KYK Kredi Ve Burs Sonuçları Açıklandı, Kyk burs sorgulama, Kyk burs ne kadar, E Devlet kyk, son dakika haberleri, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı