Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 12:11
 
KYK Yurt Ve Burs Başvurusu Ne Zaman?
2020 Kyk başvuruları ne zaman yapılacak?
EĞİTİM Haberi
KYK Yurt Ve Burs Başvurusu Ne Zaman?

KYK Yurt Ve Burs Başvurusu Ne Zaman?


Gündemin nabzı. 2020 Kyk Yurt ve burs başvurusu ne zaman? Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler ve ara sınıf öğrencileri de KYK burs, kredi ve yurt başvuruları hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. 2020-2021 KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlıyor?

 


KYK Yurt Ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılacak?

 

Başvurular e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları gerekmektedir.

Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler istenmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir.
 

 

KYK Yurt Ve Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?
 

YÖK 'ün yeni yıl takvimini ekim ayı içerisinde yayınlaması bekleniyor. Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrencilerin yapacakları iş ve işlemler sonuç açıklama sayfasında ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin belirtilen tarihlerde e-Devlet üzerinden burs/kredi onay işlemi ekranında yer alan "taahhütname onayı" yapmaları gerekmektedir.
 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı