google-site-verifica
Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 07:20 Bu haber 440 kez okundu
 
MALATYA'DA ŞİDDETLİ DEPREM
Malatya'da şiddetli deprem! Birçok şehirden hissedildi. Kandilli Rasathanesi'nin paylaştığı bilgiye göre, Malatya'nın Pütürge ilçesi merkezli 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
GÜNDEM Haberi
MALATYA'DA ŞİDDETLİ DEPREM

MALATYA'DA ŞİDDETLİ DEPREM

 

Son dakika deprem haberler: Malatya'da şiddetli deprem! Birçok şehirden hissedildi. Kandilli Rasathanesi'nin paylaştığı bilgiye göre, Malatya'nın Pütürge ilçesi merkezli 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Malatya Valisi Aydın Baruş depremle ilgili olarak açıklama yaptı: ''Şu ana kadar bize intikal eden herhangi bir olumsuz durum yok'' Gündemin nabzı, Malatya'nın Pütürge ilçesi merkezli 10 kilometre derinlikte gerçekleşen 5.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin Şanlıurfa, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve Elazığ'da da hissedildi. Deprem gece yarısı 02:03 civarında gerçekleşti.   Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde açıkladığı bilgiye göre ise, deprem saat 02.03'de Kale ilçesinde 4,9 büyüklüğünde gerçekleşti. Depremin yaklaşık 14 kilometre derinlikte olduğu tespit edildi.

 

MALATYA VALİSİ BARUŞ AÇIKLAMA YAPTI

 

Malatya Valisi Aydın Baruş, Kale ilçesinde gerçekleşen 5.0 şiddetindeki depremde "İlk belirlemelere göre olumsuz bir durum yok." dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: MALATYA'DA, ŞİDDETLİ, DEPREM, son dakika istanbul, son dakika, haber oku, son
Yorumlar
Haber Yazılımı