Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 14:07
 
Marmaray'da Son Dakika Haberleri!
Dilenmek ve dilendirmek suç, engellemek değil!
GÜNDEM Haberi
Marmaray'da Son Dakika Haberleri!

Marmaray'da Son Dakika Haberleri 

Gündemin nabzı. Son dakika. Marmaray'da dilenci çocuklar. Dün Boğaz İçi üniversitesinde polisle öğrencileri birbirine düşürmeye çalışan zihniyet bugün de Devletin kurumu olan Marmaray güvenlik ile vatandaşı birbirine düşürmeye çalışıyor!

Her sorunda ve her soru da Marmaray bünyesindeki güvenlik çalışanları vatandaşın yanında olmaya çalışıyor ama görüyoruz ki sadece emir kulu olan bu arkadaşları da günah keçisi yapmak isteyen bir takım çarpık düşünceli kişiler var.

Konuyu şöyle özetlemek gerekir ise, : Marmaray trenlerinde dilendirilmek istenen ve yaşları 12'nin altında olan birkaç çocuk vatandaşlar tarafından güvenliklere şikayet ediliyor. 'Bu bir süreçtir...' Güvenlikler de üstelerine durumu bildirerek gerekli emri aldıktan sonra dilenen çocukları trenden çıkarmaya çalışıyorlar. Oradan provakatörün biri hemen devreye giriyor, saçından tutma, vurma gibi söylemlerde bulunarak ardından da medya ya çığırtkanlık yapıyor. Arkadaşlar kaçıncı yy'da yaşıyoruz Allah aşkına, kamerası var sesi var. Sen söyledin diye bu vatandaş inanacak mı sana?
Sokaklarda dilendirilen çocukların durumu bu!
 
Kaldı ki yaşları tutmayan adı üzerinde, 'çocuk'ların trenlerde ebeveynleri olmadan seyahat etmeleri oldukça tehlikeli. "Akılları ermediği için tehlikeli oyunlar oynayıp, hareketlerde bulunabiliyorlar".
Dilenmek ve dilendirmek suçtur, engel olmak değil

Dilenmelerine müsade etmek acımak ve korumak değil, geleceklerini ellerinden almak demek!!! Yanı sıra, bir zarar görseler bunun vebalini kim ödeyecek sorarım, SEN Mİ?
 
Bölgede bulunan vatandaşlardan Ş.B. konuyla ilgili görüşlerini paylaşarak,
"Trenlerde dilendirilen çocukların 70 nin çeşitli ilerden getirildiği bazılarının mülteci ailelerin çocukları olduğu ve bu ailere çocuk başına aylık 1500 ile 2000 tl gibi ücretler ödenerek bu çocukları kiralayıp trenlerde ve kalabalık noktalarda dilendirdiklerini ayrıca bu tür durum karşısında özel güvenliğin o çocukların dilenmesine engel olmaya çalışması bi yandan bu şekilde çocuk istismarcısı insanların ekmeğine taş koymaktadır" dedi.

Ayrıca daha sonra o çocuklarlada konuştuğunu iddia eden Ş.B. sözlerine şu şekilde devam etti, " Çocuğun ailesi antepte kalıyormuş, 9 yaşında bu çocuk Ailesine her ay 2000 tl para gönderiyorlar ayrıca çocuğun yemek ve barınmasını sağlıyorlar. Yeni çağın köleliği yani"

Güvenlik Görevlisine yapılan saygısızlığa tepki çığ gibi büyüyor, konuyla ilgili medyadaki diğer yorumlar;
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Marmaray'da Son Dakika Haberleri!
Yorumlar
Haber Yazılımı