Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 15:58 Bu haber 294 kez okundu
 
Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi Mi?
Maske Neden Takılmalı Ve Zorunlu mu?
SAĞLIK Haberi
Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi Mi?

 MASKE TAKMAK ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

Maske takmak zorunlu

Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 3 ilde daha maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Çarşamba günü yapılan Bilim Kurulu Toplantısından sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulunup, Bilim Kurulunun İstanbul, Ankara ve Bursa için maske kullanma zorunluluğu getirilmesi önerisinde bulunduğunu ve maske takma zorunluluğu getirildiğini duyurdu. Ankara ve Bursa valilikleri de kentlerde maske takma zorunluluğu geldiğini bildirdi.

 

 

 

Maske takmak zorunlu mu, maske hangi illerde zorunlu, maske takmak zorunlu hale geldi

 


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'da açık alanlarda maske takmanın zorunlu hale getirildiğini bildirdi. Ankara ve Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamalarda da açık alanlarda maske takma zorunluğu getirildiği duyuruldu.

 

Sokağa çıkan her vatandaşın açık alanlarda da ağız ve burunu kapatacak şekilde, usulüne uygun maske takması zorunlu hale getirildi. 

 

 

Maske Hangi İllerde Zorunlu

 

 

Adıyaman ili, Afyonkarahisar ili, Amasya ili, Ankara ili, Ardahan ili, Aydın ili,  Balıkesir ili,  Bartın ili, Batman ili,  Bolu ili,  Burdur ili, Bursa ili,  Denizli ili, Diyarbakır ili, Düzce ili, Elazığ ili, Erzurum ili,  Eskişehir ili, Gaziantep ili,  Giresun ili, Iğdır ili,  Isparta ili,  İstanbul ili, Kahramanmaraş ili, Karabük ili, Kayseri ili,  Kırklareli kli,  Kocaeli ili,  Konya ili, Kütahya ili, Malatya ili, Mardin ili, Muğla ili,  Muş ili,  Nevşehir ili, Rize ili, Osmaniye ili,  Sakarya ili, Siirt ili, Sivas ili,  Şanlıurfa ili, Şırnak ili, Tunceli ili,  Uşak ili, Yalova ili, Zonguldak ili ve Bitlis ilinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Gündemin nabzı, maskesiz sokağa çıkmak yasak mı, koronavirüsü, Maske takmak zorunlu mu, maske hangi illerde zorunlu, maske takmak zorunlu hale geldi, coronavirüs danışma hattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı