Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 11:50 Bu haber 564 kez okundu
 
Mateo Salvini Türkiye gibi yapmalıyız
Dokunulmazlığı kaldırılan Mateo Salvini Yargılamadan önce Romada yabancı basına açıklamalar yaptı.
DÜNYA Haberi
Mateo Salvini Türkiye gibi yapmalıyız

Matteo Salvini, Roma'da Yabancı Basın Derneği'nde dokunulmazlık ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi, geçtiğimiz gün Senato'da yapılan dokunulmazlık oylaması ile dokunulmazlığını yitirmesi ve yargılanmasının önünün açılması dahil ulusal ve uluslararası konularda kendisine yöneltilen soruları cevapladı.SALVİNİ'DEN LİBYA İTİRAFI

Matteo Salvini, Libya krizi konusundaki ifadelerinde halihazırdaki İtalyan hükümetinin izlemiş olduğu politikalara karşı çıktı. İtalyan hükümetinin hem Başbakan Fayez al Sarrac hem de Darbeci general Halife Hafter ile görüşmesini ikiyüzlülük olarak nitelendirdi. Türkiye'nin izlemiş olduğu politikayı'da doğru bulan Salvini meşru hükümetle görüşülmesi gerektiğini vurguladi.


MATTEO SALVİNI ULUSAL HÜKÜMETLE GÖRÜŞÜYORUM

Eski Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Salvini, Libya'da resmi, meşru bir hükümetin bulunduğunu ifade etti ve kendisinin meşru olarak tanınan bilinen hükümetten muhataplarla iletişim halinde olduğunu belirtti. O hükümetin yetkilileri olan İçişleri Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Başbakanı ile görüştüğünü belirtti. Matteo Salvini, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'nin geçtiğimiz ay Roma'daki sarayında, hem Hafter hem de Sarrac ile görüşmesinin de 'şaşırtıcı derecede olağanüstü' diye ifade etti.


GIUSEPPE CONTE'NİN HEM SARRAC İLE HEM DE HAFTER İLE GÖRÜŞMESİ

Conte; Hükümetin, Libya'da kesin bir siyasi çözüm için iki taraflada diplomatik olarak ilişkilerin sürdürülebilir olaması için bunun gerekli olduğunu savunuyor ve iki tarafla da görüşmelere devam ediyor. En son geçtiğimiz gün Sarraj ile bir araya gelen Italyan Dışişleri Bakanının bugün de Hafter ile görüşeceği biliniyor.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Gündemin nabzı haberler, haberler, son dakika haberler, idlib krizi, mateo sal
Yorumlar
Haber Yazılımı