Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 14:39 Bu haber 100542 kez okundu
 
MEB'den Flash Karar!
Milli Eğitim Bakanlığı'nın covid19 İçin Aldığı Önlem!
SAĞLIK Haberi
MEB'den Flash Karar!

OKULLARDA SOSYAL ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ 

 

Son dakika haberler. Tüm dünyayı etkileyen Coronavirüsle mücadele devam ediyor.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Coronavirüs salgınına karşı yeni tedbirler alırken, Bakanlık bu kapsamda okullardaki tüm sosyal etkinlikleri iptal etti ve okullarda yapılması düşünülen toplantı, çalıştay, sempozyum, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma, konferans gibi sosyal etkinlikler iptal edildi.

Gündemin nabzı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere yazı gönderildi. Yazıda Çin Halk Cumhuriyeti'nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan yeni Coronavirüs vaka sayısının çevre ülkeler de dahil olarak, dünyanın pekçok ülkesinde artış gösterdiği belirtildi.  www.gundeminnabzi.com 

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumlarda alınması gereken tedbirlerin bulunduğu yazı şöyle;  "Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir."

 


ARA TATİL ÖNE ALINIRSA 'UZAKTAN EĞİTİM' VE 'TELAFİ EĞİTİMİ' VERİLECEK

 


Milli Eğitim Bakanlığı'nca 6 Nisan'daki ara tatil Coronavirüs'ten dolayı öne çekilirse, eğitim sürecinin aksamaması ve öğrencilerin mağdur olmaması için 'uzaktan eğitim' ve 'telafi eğitimi' verilecek.

 

Uzaktan Eğitim İçin 3 gb İnternet Nasıl Alınır. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: MEB'den, Flash, Karar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı