Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 18:25
 
MEB'den Yeni Projeler
Bakan Selçuk Açıkladı
EĞİTİM Haberi
MEB'den Yeni Projeler

MEB'den Yeni Projeler

 

Gündemin nabzı. Meb son dakika. MEB eğitimde sürdürülen projelere yenisini ekledi. 81 ilde belirlenen ve Meslek liseleri için önceden belirlenmiş kriterlere uyanları kapsayacak olan paket, şimdilik bin okul için geçerli olacak. Toplamda belirlenen bu bin okulun öğrenci sayısı ise, 618 bin civarında. Peki bu projede neler yer alıyor:

Tamamı için kütüphane kurulacak,

Spor alanları oluşturulacak,

Destek eğitim amaçlı öğrencilere Türkçe,

matematik ve fen bilimleri hizmeti verilecek,

Tüm öğrenciler İlk yardım eğitimi alacak,

Öğrencilere isterlerse yüzme dersi verilecek,

Bu bin okul, Anadolu güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile karşılıklı eşleştirilerek, kültür spor ve sanat yarışmaları düzenlenecek,

Sosyal etkinlik olarak öğrenciler ile ören yerleri müze ziyaretleri düzenlenecek,

Okullarda ayrıca düzenli olarak, sanayi ve endüstri, bilim, kültür sanat gibi dallarda başarılı önde gelen iş insanlarıyla öğrencilerin görüşmesi ve fikir alış verişi sağlanacak,

MEB Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada genel olarak ortaöğretimde okuyan öğrencilerden başarı farkının en fazla olduğu okulların mesleki ve teknik okullar olduğuna dikkat çekti.

Bu aradaki eğitim seviyesi farkını azaltmak ve mesleki eğitimde eksik olan kaliteyi artırmak için Türkiye genelinde 1000 mesleki ve teknik Anadolu lisesini kapsayan önemli bir projeye start verdiklerini bildirdi. Selçuk, şunları kaydetti: "Proje kapsamında bu okullara özellikle temel becerilerde özel eğitim destek programlarından bakım onarım, kütüphane, atölye ve spor alanları gibi çok sayıda altyapı desteğine kadar çok geniş bir alanda destek sağlayacağız. Proje kapsamında atılan adımları ve sağlanan gelişmeleri her ay düzenli olarak 81 il müdürümüzün katılımıyla değerlendireceğiz. Sağlanan iyileştirmeleri raporlar halinde paylaşacağız. Proje, bir yıl süreli olacak. Bu bir yıl içerisinde proje kapsamında hedeflenen tüm yatırımları yapmayı ve destekleri sağlamayı amaçlıyoruz. Projeye destek veren Bakan Yardımcımız Mahmut Özer'e, tüm çalışma arkadaşlarıma ve 81 il müdürümüze şükranlarımı sunuyorum." diye İfade etti.
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! 
 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı