Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 10:42 Bu haber 738 kez okundu
 
MERAK EDİLEN TELEFON: SAMSUNG GALAXY A71
Fiyatı, performansı, kamerası kısacası merak ettiğiniz herşey galaksi a71
TEKNOLOJİ Haberi
MERAK EDİLEN TELEFON: SAMSUNG GALAXY A71

MERAK EDİLEN TELEFON: SAMSUNG GALAXY A71 HAKKINDA MERAK EDİLENLER

 
 
Samsung tarafından “insan kadar güçlü bataryası var” denilerek tanıtılan A71 model telefon birçok kişi tarafından merak edilmekte. Samsung Galaxy A71 model telefon hakkında merak edilenleri tanıtımında açıkladı. Peki Samsung Galaxy A71 model telefonun bataryası ne kadar güçlü? İşte Samsung A71 hakkında merak edilen her şey. 
 
Samsung Galaxy A71 model olarak orta segmentte seyreden modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bataryası hakkında oldukça iddialı. Telefonun genel görünüşü itibari ile yüksek segment bir görüntüsü bulunmakta. Telefonun arka kapağı plastik maddeden yapılmasına rağmen model olarak prizma efekti verilmesi ile basit görüntü engellenmiş. 
 
 
 
 
 

Galaxy A71 Özellikleri

 
 
Samsung Galaxy A71 tanıtımı yeni yapılan telefon modelinin özellikleri ile meraklılarını bir hayli heyecanlandırdı. Modelin özellikleri yazımızda. 
 
 

Kamera

 
 
Galaxy A71 modelin iddialı olduğu birçok konudan biri de kamerası. Telefonun tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söylemek gerek. Kamerasında ayrıca geniş açı kamerası, derinlik sensörü ve makro lensi de bulunmakta. Modelin performansı incelendiğinde özellikle kamera konusunda düşük ışıkta yeteri kadar iyi olmadığını belirtelim. Modelin yüksek performansı maalesef düşük ışıkta renkleri az da olsa birbirine karıştırması nedeni ile gözden düşüyor. Telefonun ön kamerası tam 32 MP çözünürlüğe sahip. Bu bağlamda ön kamerasının bir hayli başarılı olduğu söylenebilir. 
 
 

Performans

 
 
Model 8 GB RAM’i ile görenleri büyülüyor. Ayrıca işlemcisinin Snapdragon 730G olması da oyun severleri telefona çekmekte. Orta seviye telefonların aksine telefonun parmak okuyucuyu oldukça üst düzey. Parmak okuyucu ekranın alt kısmında ve ekranın tamamı ile içinde. Parmak okuyucu için ayrılan herhangi bir bölüm bulunmamakta. Telefonun kulaklık girişi ise diğer andoid telefonlarda olduğu gibi 3.5 mm ebatında. Telefonun alt kısmında bulunan kulaklık girişi bazılarını rahatsız etse de bazıları bir hayli memnun olmakta. 
 
 

Batarya

 
 
Samsung tarafından tanıtımında da bir hayli bahsedilen Galaxy A71 modelin bataryası gerçekten insan kadar güçlü mü, değerlendirdik. Bataryasının hakkının veren bir telefon yoğun güç tüketen bir oyunda 10 dakika içerisinde 2 şarj tüketmesi ile bütün oyun severlerin gönüllerini fethetti. Telefonun herhangi bir ısınma sorunu olmadığını da söylemek gerek. Bataryası çok güçlü olan birçok modelde ısınma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Ancak Galaxy A71 için böyle bir sorun ile karşılaşılmadı. 
 
 

Fiyat

 
 
Samsung Galaxy A71 modelin Samsung tarafından açıklanan resmi fiyatı 3,799 Türk Lirası olarak biliniyor. Telefonun fiyat performans ürünü söylerken fiyatın uygun olup olmadığını da size bırakıyoruz. 
 
Samsung Galaxy A71, 6.7 inç büyüklüğündeki ekranı, kuvvetli kamerası, işletim sistemi ve güçlü RAM’i ile birçokları için tercih edilen bir telefon olmakta. Telefonun bataryası ise orta segment birçok telefonun bataryası ile benzerlik göstermekte. Ekranının bir hayli büyük olması, telefonun bataryayı kullanma hızı ile de ilişkili olduğunu belirtmekte fayda var. 

 

 

Kaynak: Editör: Kübra Erciyes
Etiketler: Samsung galaksi a71 performans, Samsung galaksi a71 fiyatı, Samsung galaksi a71 kamerası, Samsung galaksi a71 bataryası, Samsung, galaksi, a71, web haber, internet haberlari,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
MERAK EDİLEN TELEFON: SAMSUNG GALAXY A71
MERAK EDİLEN TELEFON: SAMSUNG GALAXY A71
Yorumlar
Haber Yazılımı