Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:29
 
Merkel AB Liderler Zirvesi Ve Türkiye İle İlgili Açıklama Yaptı
Almanya Başbakanı Angela Merkel 10 Aralık'taki AB Liderler Zirvesinde Türkiye konusunun da gündeme geleceğini söyledi.
DÜNYA Haberi
Merkel AB Liderler Zirvesi Ve Türkiye İle İlgili Açıklama Yaptı

Merkel AB Liderler Zirvesi Ve Türkiye İle İlgili Açıklama Yaptı

 

Gündemin nabzı, son dakika, Almanya Başbakanı Merkel AB Liderler Zirvesi Ve Türkiye İle İlgili Açıklama Yaptı. Almanya Başbakanı Angela Merkel 10 Aralık'taki AB Liderler Zirvesinde Türkiye konusunun da gündeme geleceğini söyledi. Merkel, Covid-19 tedbirlerine dair ise üye ülkelerle ortak hareket etme niyetlerinin olduğunu söyledi.

Gündemin nabzı, son dakika haberleri, Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB üye ülkeleriyle video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi sonrasında yapılan basın toplantısında yaptığı açıklamada ise 10 Aralık'taki zirvenin gündeminde; "10 Aralık'ta yapılacak AB Liderler Zirvesinde Türkiye konusunu da görüşeceğiz bu konuda mutabık kaldık. O zamana kadar elbette gelişmelere bakmalı ve sonra bir karar vermeliyiz ancak bugünden bir şey söyleyemem. Söyleyebileceğim sadece meselelerin şu anda işlerin bizim istediğimiz gibi gitmediğidir." diye konuştu.
 

Covid Aşısında Üye Ülkelerle Ortak Hareket 

Merkel, Covid-19 önlemlerine dair üye ülkelerle ortak hareket etme niyetlerinin olduğunu söyledi.

Merkel, Covid aşısına dair gelen haberlerin çok iyimser olduğunu söyleyip, aralık ayında veya gelecek yılın başında Avrupa’da aşıya izin verilmesini beklediğini belirtti.

Merkel, “Ben de Biontech de dahil olduğu bir dizi üretici ile aşıların satın alınmasına yönelik çerçeve sözleşmeleri müzakere edilmesinden dolayı kendilerine teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
Türk bayrağı gören Masum Rus GazeteciPapa Bunu Beğendi!300 Parçaya Bölünse Bile Ölmüyor
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı