Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 19:07
 
Mikrodalga Silahı
Yanan bir ampule dokunmak gibi...
TEKNOLOJİ Haberi
Mikrodalga Silahı

Mikrodalga Silahı

 

Gündemin nabzı, son dakika, Mikrodalga silahı. Güney Asya'da üretilen bir silahın düşman askerler üzerinde denendiği ve ilk defa denenen bu silahın büyük hasarlara yol açtığı ortaya çıktı.

Gündemin nabzı son dakika haberleri. Bir profesör, Çinli askerlerin Himalaya çekilişi esnasında onları aşırı şekilde hasta edip, geri çekilmeye zorlamak için mikrodalga silahlar kullanıldığını ileri sürdü.

Mikrodalga silahlar, su moleküllerini tıpkı mutfak aleti gibi ısıtır, derinin altındaki suyu hedef alıp, 0,6 mil mesafeye kadarki hedefe artan düzeyde ağrıya sebep olur.


Çin, tartışmalı sınır boyunca silah ateşi yasağını delmeden Hint askerlerini bölgeden temizleyen planı kusursuz bir şekilde gerçekleştirdikleri için Çin kuvvetlerini selamladı.

Silahların, en az 20 Hint askerinin ölümüne sebep olan kayalar ve sopalarla geçen ölümcül bir kavgadan haftalar sonra, Ağustos ayı sonlarında konuşlandırıldığı söyleniyor ve silahların konuşlandırılmasından 15 dakika sonra tepeleri işgal edenlerin hepsinin kusmaya başladığı...

Eski bir anlaşmaya göre ateşli silahlar yasaklanmıştı bu yüzden mikrodalga silah bu dönem için kusursuzdu.
 

Sıcak Bir Ampule Dokunmak Gibi

Kalabalık kontrolünde de kullanılması öngörülen silah, deri altındaki suyu, acı veren sıcaklıklara kadar ısıtarak çalışıyor. Acı hissi, bir tıp dergisinde "sıcak bir ampule dokunmak gibi" şeklinde tanımlanmıştı.
 
 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı