Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 18:22
 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı İle Görüştü
Hulusi Akar, Ermenistan'ın Azerbaycan'da bulunan sivil halk yerleşim bölgelerine saldırıda bulunmasını kınadı
GÜNDEM Haberi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı İle Görüştü

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı İle Görüştü

 

 

Türk Milli Savunma Bakanı Akar Ermenistan'ın hain saldırısı sonrası Azerbaycan'ın savunma Bakanı Zakir Hasanov ile telefon aracılığıyla görüştü. Ermenistan'ın Azerbaycan'da bulunan sivil halk yerleşim bölgelerine saldırıda bulunmasını kınayan Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin her daim Azerbaycan kardeş halkının yanında bulunacağını belirtti.
 
Akar: Ermenistan yaptığı bu hareketle bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmeli diyerek şehit düşen Azerbaycan halkına Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifa dileyen Akar bölgeye ilişkin son bilgiler olarak, "Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız" dedi.

Ermenistan 'ın Azerbaycan 'a açtığı savaşta ele geçirdiği köylerin Azerbaycan tarafından tekrar geri alındığını duyuran Ordu sözcüsü kurtarılan bölgeleri açıkladı; Garadiz, Kendi, Garhanbeyli, Kervend, Yukarı Abdurhanmalı, Fizuli Cebrayıl rayonunun Böyük Mercanlı ve Nüzgar köylerinin Ermenilerden temizlendiğini bildirdi.
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı