Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 14:32 Bu haber 407 kez okundu
 
Milyonluk vurgunlara bir yenisi daha eklendi.
Gasp Büro Amirliği ekipleri, İstanbul gümrüğünden ihale yoluyla mal alacağını söyleyerek bir yatırımcıyı 18 trilyon TL dolandıran, dolandırıcı şahsı yakalamak için çalışma başlattı.
GÜNDEM Haberi
Milyonluk vurgunlara bir yenisi daha eklendi.

Yaşantısı Dudak Uçuklattı

 

Asayiş Şb Md Gasp Büro Amirliği ekipleri, İstanbul gümrüğünden ihale yoluyla mal alacağını söyleyerek bir yatırımcıyı 18 trilyon TL dolandıran, dolandırıcı şahsı yakalamak için çalışma başlattı. Ekiplerin Yapmış olduğu çalışmalar neticesinde dolandırıcılık şüphelsinin İran uyruklu 54 yaşında Moosen R. M. olduğu belirlendi. Gasp Büro Amirliği Ekipleri, R.M.’yi geçtiğimiz 5 Şubat günü gerçekleştirilen operasyonla yakalayarak Asayiş Şube Müdürlüğüne götürdü. Dolandırıcılıktan Şüpheli R.M.’nin vurgundan elde ettiği düşünülen paralar ile son model araçlar aldığı, kendine ultra lüks yaşam yerleri seçtiği ve bunları da sosyal medya aracılığıyla paylaştığı öğrenildi.

 

Başka vurgunlarıda olduğu idda edilen RM adli kontrolle serbest bırakıldı

 

Şüpheli RM'nin aynı zamanda başka kişileri de dolandırdığı ve toplamda 5 milyon dolarlık haksız kazanç elde ettiği belirlendi. Ekipler tarafından Gözaltına alınan Moosen, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk gerçekleştirildi. İddalara göre şüpheli RM, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı (adli kontrol şartıyla)

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı