Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
10 Mart 2021 - Çarşamba 13:38
 
Miraç kandili mesajları resimli 2021
Miraç gecesi nedir? Miraç gecesi için en güzel mesajlar!
GÜNDEM Haberi
Miraç kandili mesajları resimli 2021

Miraç kandili mesajları resimli 2021

 

Gündem Peygamber efendimiz s.a.v.'in Miraca çıkışında, beş vakit namaz, ve belirli müjdeler verildi. Müjdelerden en güzeli olan Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi.

Miraç kandili

Aynı zamanda, Miraç gecesinde "Amenerrasulü" ile başlayan Bakara Suresine ait son iki ayet de indirildi. Miraç kandili mesajları Yine bu gece Allah c.c. Hazreti Muhammed s.a.v. efendimize insanın yaşama hakkını, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan ve insanın şeref ve haysiyetini koruyan on iki emir vahyetti. Bu kutlu ve güzel gecenin diğer bir hediyesi ise, Bakara suresinin sonunda yer alan iki ayetidir. Yatsı namazından sonra bu iki ayet okunur, iman gönüllere ve dile getirilir. İşte böyle mübarek ve kutlu bir günde sevdiklerinize sizler için seçtiğimiz Miraç Kandili resimli mesajları nı yollayabilirsiniz.

 

Miraç kandili nedir

İsra suresi 1. Ayet

İnancımıza göre, Hz Muhammed s.a.v., Miraç gecesi, Yarada'nın daveti üzerine Cibril a.s.'ın rehberliğinde Mescid-i Haram'dan, Mescid-i Aksa'ya, oradan semaya, yüce alemlere ve sonrasında da ilahi huzura yükseldi. Hz Muhammed s.a.v., çıkmış olduğu bu ilahi yolculuğunda "Burak" adlı binekle seyahat yaptı.

Miraç Kandili Resimli Mesajları
Sizin İçin SeçtiklerimizRegaip kandili mesajları


Resimli cuma mesajları 2021


Ayetli Cuma mesajları
 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı