Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 13:40
 
Nasa iddia etti; Paralel evrenin en net kanıtı!
Paralel evren gerçek mi?
TEKNOLOJİ Haberi
Nasa iddia etti; Paralel evrenin en net kanıtı!

NASA İDDİA ETTİ: PARALEL ENRENİN EN NET KANITI
 

 


NASA uzmanları, Antarktikta'da çalışma yaparken paralel evrenin varlığını güçlendirecek neticelere ulaştıklarını iddia etti.
 
 


Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesinin (NASA) çalışmasında yer alan Peter Gorham ve çalışma arkadaşları, yüksek enerjili kozmik nötrinoları tespit etmek için geliştirilen Anıta’yı dev bir balonla buzulların üzerinde uçururken, Dünya’da oluşandan milyonlarca kat daha güçlü yüksek enerji parçacıklarına ait izlere ulaştı.
 
 


Uzmanlar düşük enerjili nötrinoların Dünya’dan geçebileceğini söylerken, yüksek enerjili olanlarınsa dünyanın ağırlığı tarafından durdurulduğunu söyledi.
 
 Zamanda Geriye Gitmek
 

 

 Daily Star’ın haberinde, Gorham'a göre; Bu tür yüksek enerji parçacıkları ancak uzayın derinliklerinde tespit edilebilir, elde edilen veriler paralel evren teorisine işaret ediyor. Gorham, farklı tipteki parçacıkların bu şekilde Dünya’da hareket halinde olmasının zamanda geriye gidilmesiyle açıklanabileceğini söylüyor.
 
 
Büyük Patlama Esnasında
 

 Bu kurama göre, evreni oluşturduğu varsayılan Büyük Patlama esnasında, zamanın tersine gittiği bir paralel evren oluştu. Tespit edilen bu son parçacıkların bunun en net ispatı olabileceği iddia ediliyor.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı