Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 09:07 Bu haber 545 kez okundu
 
Normalleşme takvimi son dakika!
65 ve 20 yaş yasağı kalkacak mı, cafe ve restoranlar açılacak mı?
GÜNDEM Haberi
Normalleşme takvimi son dakika!

HANGİ YASAKLAR KALKTI HANGİLERİ DEVAM EDİYOR

 1 Haziran itibariyle hangi yasaklar kalkıyor? 65 yaş üstü yasağı devam ediyor. 65 Yaş üstü vatandaşlarımız pazar günü saat 14:00 ile 20:00 arasında sokağa çıkabilecekler.
    
 


65 ve 20 yaş sokağa çıkma yasağı kalktı mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs yasaklarıyla ilgili yeni açıklamalarda yaptı. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ederken, işletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlar maske, mesafe ve temizlik şartlarına uymak koşuluyla iş başı yapabilecekler. 20 yaş altıyla ilgili uygulama da 18 yaşa indirildi.
 
 Şehirlerarası Seyahat
 

 
 

Şehirlerarası seyahat yasağı kalktı mı?  1 Haziran'dan itibaren şehirler arası seyahat yasağı kaldırılıp, olumsuz bir durum görülmesi halinde bazı iller için bu kısıtlama yeniden getirilebilecek. Restoran, kafe, pastane gibi birçok işletme açılacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışında bırakıldı.
 
 
 

İdari izinde bulunanlar, esnek çalışma sisteminde olanlar 1 Haziran itibariyle normal mesaiye başlayacak.


Kreşler ve bakım evleri de 1 Haziran’da açılacak.


Plajlar ne zaman açılacak? Plajlar, milli parklar, bahçeler, müze ve ören yerleri de 1 Haziran’da açılacak. Hipodromlar 10 Haziran’da yeniden faaliyette bulunabilecek.


Kurslar ne zaman açılacak? Sürücü kursu ve benzeri kurslar 1 Haziran itibariyle açılacak.


Açık hava konserleri saat 24.00 ile sınırlı olarak başlayabilecek.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Normalleşme takvimi son dakika, 65 yaş sokağa çıkma yasağı kalktı mı, 65 yaş sokağa çıkma yasağı son dakika, 20 yaş sokağa çıkma yasağı kalktı mı, 20 yaş sokağa çıkma yasağı son dakika, cafe ve restoranlar ne zaman açılacak, haberler, gündemin nabzı, son
Yorumlar
Haber Yazılımı