Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 15:23
 
Öğrenci affı için CHP'den Kanun Teklifi
Öğrenci affı için, CHP Grup Başkan vekilleri olan, Engin Altay, Engin Özkoç'un ve Özgür Özel'in imzasıyla hazırlanan kanun teklifi.
EĞİTİM Haberi
Öğrenci affı için CHP'den Kanun Teklifi

Son dakika edinilen haberler e göre Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan vekilleri olan, Engin Altay, Engin Özkoç'un ve Özgür Özel'in imzasıyla hazırlanan kanun teklifi, Yükseköğretim Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngörüyor.

 

Yapılan teklifin gerekçesi ise;

 

 

Gündemin nabzında olan teklifin gerekçesi ise şü şekilde, "eğitim hakkının ülkemizde yaşayan her insanın temelde sahip olduğu haklardan biri olduğuna dikkat çekilerek, Kız veya erkek ayrımı yapılmaksızın herkesin eğitim hakkı bulunmaktadır. Uluslararası sözleşmeler, Anayasa ve diğer mevzuatta da bu husus oldukça açık ve net bir şekilde düzenlenmiştir.

 

 

Eğitim en temel hak

 

 

Eğitim, en temel insan hakkı olarak evrensel kalıpta kabul edilmektedir. 2018-2019 eğitim öğretim yılında, yükseköğretim kurumlarında örgün eğitimde okuyan 3 milyon 180 bin, toplamda ise 7 milyon 740 bin 502 öğrencinin eğitim gördüğü sunuldu.

 

Ne oldu bu ögrencilerimize

 

Gerekçede, son yıllarda olan ekonomik sorunların okul hayatınada yansıması, ögrencilerin yaşamış oldukları ekonomik sorunlar, okulda disiplinle ilgili sorunlar gibi binlerce nedenle çocuğumuz eğitim-öğretim hayatını tamamlayamamıştır. CHP'nin yapmış olduğu Kanun teklifi ile yükseköğretim düzeyinde eğitim-öğretim ortamından kopan öğrencilerimizin, yeniden okullarına dönmeleri hedeflenmiştir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı