Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 10:08 Bu haber 577 kez okundu
 
Okul BahçesindeTopu Oynayan Çocukların Vucudunda Yanıklar Oluştu
Kardan Vucutları Yanan Cocukların Okulunda radyasyon Araştırması Başladı
- Haberi
Okul BahçesindeTopu Oynayan Çocukların Vucudunda Yanıklar Oluştu

Okulun bahçesinde kar topu oynayan çocukların vücutlarının çeşitli yerlerinde nedeni henüz anlaşılamayan yanıklar oluştu. 

Afyonkarahisar merkez Dumlupınar Mahallesi’nde Atatürk İlkokulu ve Şemsettin Ortaokulu’nun ortak kullandığı bahçede, bir süre önce tuzlama yapılmıştı alanda oyun oynayan öğrenciler vücutlarında yanma hissi şikayetiyle sağlık merkezlerine yönlendirildiler. 

Vücutlarında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yanık ve çürükler oluştuğu anlaşılan 8 öğrenci öğretmenlerin bildirmesi ile 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Tetkiklerden geçen öğrencilerin vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar olduğu görüldü. 

Olayın ardından Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ekipleri bahçedeki su ve kardan örnekler alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderdi. Kimyasal madde ölçüm cihazlarıyla yapılan kontrollerde de her hangi bir kimyasal maddeyle karşılaşılmadı. 

Yetkililer, öğrencilerin vücutlarında yanığa neden olan maddenin anlaşılması için araştırmaların devam ettiğini söyledi. 

Afyonkarahisar Belediyesi konuyla ilgili şu açıklamatı yaptı. 

'Öğrencilerin vücutlarından oluşan yanıkların okul bahçesinde belediye tarafından yapılan kar temizleme çalışması sonucu gerçekleştiği iddia edilmektedir.

Olayın gerçekleştiği okul bahçesinde en son kar temizleme çalışması 8 Ocak Çarşamba günü sabah saatlerinde yapılmış olup, bu çalışma kapsamında kepçe ile küreme yapılmış, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere okul idaresinin bilgisi dahilinde bir el arabası tuz hizmetli personele teslim edilmiştir.

Rutin olarak şehrimizde yapılan kar temizleme çalışmalarının ve bu çalışmalarda kullanılan tuz ve kumun halk sağlığı açısından problem teşkil etmediği belgelerle mevcuttur. Gerek görüldüğü taktirde belgeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin ilk yaptığı bilgilendirmeye göre, oluşan yanık vakaları kimyasal yanık kapsamına girmekte olup belediyemizin çalışmaları ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.'

 

Tam 600 Hayvanı Bulaşıcı Hastalıktan Telef Oldu. TIKLAYIN

 

The Boy 2 Korku film Fragmanı. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Okul, BahçesindeTopu, Oynayan, Çocukların, Vucudunda, Yanıklar, Oluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı