google-site-verifica
Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 12:52 Bu haber 589 kez okundu
 
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK. OKUL TATİLİ UZADI MI?
Son dakika. Okullar ne zaman açılacak, tatil uzadı mı? İşte Bakan Ziya Selçuk'un resmi açıklaması.
GÜNDEM Haberi
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK. OKUL TATİLİ UZADI MI?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK

Okul tatili uzadı mı?

Son dakika. Okullar ne zaman açılacak, tatil uzadı mı? İşte Bakan Ziya Selçuk'un resmi açıklaması. Okullar ne zaman başlıyor? www.gundeminnabzi.com

 

 

Gündemin nabzı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde tatil açıklaması yapılmıştı. Beştepe'de gerçekleştirilen zirveden sonra kararlar peş peşe açıklandı. Nisan ayında gerçekleştirilmesi düşünülen ara tatil öne alındı ve 16 Mart tarihinden itibaren tatil başladı. Pekiyi okullar ne zaman açılacak, okullar kaç gün tatil yapılacak? Corona virüsünden dolayı tatil olan okulların başlama tarihi ne zaman.

 

Korona virüsü son dakika. Okullar ne zaman açılacak? Bu sorunun cevabı milyonlarca öğrenci tarafından beklenirken, Sağlık Bakanlığı Corona virüsü Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara konuya dair açıklamada bulundu. Corona virüsü dolayısıyla alınan tedbirlerin arasında yer almakta olan okulların tatil olması ile ilgili konuşan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 'Okullar ne zaman açılacak' sorusunu yanıtladı.

 

Okul Tatili Uzayacak Mı?

Sağlık Bakanlığı Corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, virüsün yayılmasını önlemek için alınan tedbirlerin kademeli olarak hayata geçirildiğini bildirdi. Prof. Dr. Kara, okulların kapalı kalma süresinin, gidişata göre değişebileceğini ifade ederek, "Bugün için net bir şey söylemek mümkün değil. Önümüzdeki günlerde ülkemizdeki durumun nasıl seyredeceğine, ülkemizde görebileceğimiz vakaların, içeriden yayılan vakalar mı, yoksa dışarıdan gelen vakalar mı olacağına bağlı olarak bu süre uzayabilir; ama kısalmasını beklemiyorum ben" diye ifade etti.

 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: OKULLAR, NE, ZAMAN, AÇILACAK., OKUL, TATİLİ, UZADI, MI?, corona virüsü, kor
Yorumlar
Haber Yazılımı