Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 16:53
 
Okullar Ne Zaman Açılacak?
2020 ve 2021 Okullar Ne Zaman Açılacak?
EĞİTİM Haberi
Okullar Ne Zaman Açılacak?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK

 

 

Okullar ne zaman açılacak? 2020 2021 okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 30 Nisan'da açılıp açılmayacağı ile ilgili açıklama yaptı. Konunun önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde yeniden masaya yatırılacağını söyleyen Selçuk, kararın kısa bir süre sonra kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

 

Bakan Selçuk, bir televizyon kanalının canlı yayınına katılıp, eğitimle ilgili soruları cevapladı. Sosyal medya hesaplarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara devreden Bakan Selçuk, “Onlar bizim bakanlığımıza gelip, koltuklarımıza oturup, bizi temsil ediyorlardı fakat bundan mahrum olmasınlar diye sosyal medyada böyle bir şeyi denemek istedim ve bugün onlara emanet” dedi.

 

 

Okul Sosyalleşmedir

 

 

Bakan Selçuk, corona virüsü salgını süresince okulun anlamının daha iyi kavrandığını söyledi.

Bakan Selçuk, “Okul arkadaşlıktır, okul sosyalleşmedir, okul fiziksel harekettir, okul oyundur. Bu ihtiyaçlar, şu anda evin içinde giderilmek durumunda. Ailelerimize destek olmak için ekip arkadaşlarımızla beraber sürekli çalışma içindeyiz” dedi.

 

 

Yeniden Görüşülecek

 

 

Bakan Selçuk, okulların 30 Nisan’da açılıp açılmayacağına dair sorulan soru üzerine, konunun önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tekrar görüşüleceğini ve kararın kısa süre sonra kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

 

Bakan Ziya Selçuk, şöyle devam etti:

 

"Bizim için mayıs, haziran ayları çok önemli. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine bağlı olarak dünyadaki ve Türkiye’deki duruma bakarak mayıs, haziran aylarını değerlendirmek bizim açımızdan çok kritik. Diyelim ki bu tür bir durum söz konusu olmadı.

 

O zaman bizim için temmuz ve ağustos ayları, daha çok tatil olarak değerlendirmek istediğimiz aylar. O nedenle ağırlıklı olarak mayıs, haziran aylarını çok önemsiyoruz.

 

Bu senaryo gerçekleşmezse eylül ve ekim ayları bizim açımızdan çok kritik. Hem mayıs, haziran önemli, hem de eylül, ekim önemli. Bunların hepsi için gün gün, hafta hafta planlarımız hazır.

 

Bakan Selçuk, telafi eğitimlerini de mayıs-haziran ile eylül-ekim için daha ağırlıklı olarak düşündüklerini kaydetti."

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı