Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 21:32
 
OPPO'dan Snapdragon 870 Özel İşlemci
TEKNOLOJİ Türkiyede büyük telekominikasyon piyasasında ileri gelen firmaların pastalarından payına düşeni alabilen OPPO özel bir işlemciye sahip akıllı telefon ile tekrar gündemde yerini aldı.
TEKNOLOJİ Haberi
OPPO'dan Snapdragon 870 Özel İşlemci

OPPO Özel İşlemcisiyle Amiral Gemisini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor
 

TEKNOLOJİ Türkiyede büyük telekominikasyon piyasasında ileri gelen firmaların pastalarından payına düşeni alabilen OPPO özel bir işlemciye sahip akıllı telefon ile tekrar gündemde yerini aldı.

 

Amiral gemisi Snapdragon 870

OPPO teknoloji dünyasının en iyi isimlerinden olmayı sürdürürken, yeni bir teknolojik gelişime imza atacağını duyurdu. Snapdragon 870 işlemciye sahip akıllı bir telefon geliştirme aşamasında olan OPPO, 2020 1 Aralık'da Qualcomm’un 5nm üretiminden çıkacak olan Snapdragon 875 i piyasaya sürecek. Snapdragon 870 işlemcinin büyük bir ihtimalle 7 nm üretim sürecinden çıktıktan sonra, OPPO ya özellik katabileciği düşünülüyor. Bu üretilecek işlemcinin 865 seriden hızlı 875 serisinden ise yavaş olabileceği yanı sırada 3.2 Ghz seviyesine cıkabileceği düşünülüyor.

 

OPPO Navigasyon Konusuna da El Atmışa Benziyor

Sürekli kendini geliştiren OPPO yeni bir kendisine teknoloji entegre ederek telefondaki navigasyonun doğruluk payını 1 metreye kadar düşürdü.

Mobile

Bu hassasiyet için yeni bir algoritma yazan firma teknolojiyi bir an önce kullanıma sokabilmek için China Mobile firmasıyla birlikte çalışmalarını sürdürmekte ve bu yüksek hassasiyet için ellerindenbgeldiği kadar veri topladıklarını dile getirdiler.

 

Hassas Navigasyon Verileri

Arkaplanda çalışma kısaca: Altyapı için yararlanılan mataryaller arasında, Gps verileri, baz istasyonları verileri, jiroskop hatta ve hatta antenlerdeki veriler derleniyor ve yazılan özel algoritma saniyeler içinde çok çok hassas bir konumlandırma yapıyor.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı