Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 20:24
 
Özel sektör mesai saatleri
Vali Yerlikaya açıkladı
GÜNDEM Haberi
Özel sektör mesai saatleri

Mesai Saatlerine düzenleme geldi; Özel sektör mesai saatleri

Kovid-19 salgınında vaka sayılarının artması ile bazı tedbirler de beraberinde geldi. Özellikle düğün ve kına gecesine kısıtlamalar geldi. Önceki akşam, İstanbul Valiliği düğünler ve konserler gibi organizasyonlar için yeni yasaklamalar getirdi. Yine toplu taşımanın aşırı yoğun olması, sosyal mesafenin gözetilmemesinden dolayı bazı ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmayacağı duyuruldu.

İstanbul mesai saatleri 2020. Tabi Megakent İstanbul'da toplu taşımada sosyal mesafenin korunması şuanki altyapıyla oldukça zor görünüyor. Hesaplamalara göre İstanbul’da ayakta yolcu yasağı için 24 bin yeni otobüs gerekiyor. Bu da imkan dahilinde olmadığı için çare olarak milyonlarca insanın aynı anda yola düşmesini engellemek en mantıklısı görünüyor. Bunun için mesai saatlerine düzenleme getirilmesi düşünülüyor.
 

İstanbul'da Özel Sektörde Kapsamda Olacak

Ankara mesai saatleri 2020 yeniden düzenlenirken, kamu kurumlarının çalışma saatlerinde değişikliklere gidildi ve mesai saatleri için 4 farklı zaman belirlendi.
 

İstanbul Valiliği mesai saatleri

İstanbul Valiliği de mesai saatlerinin yeniden belirlenmesi için bir çalışma yürütüyor ama Ankara'dakinden farklı olarak. Yani sadece kamuyu değil, özel sektörü de kapsayacak bir çalışma belirlenecek. Valilik, sanayi ve ticaret odası ve esnaf odalarıyla toplantılar gerçekleştiriyor. İstanbul'daki mesai saati değişikliğinin pazartesi günü şekilleneceği düşünülüyor.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı