Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 12:14
 
Paşinyan'dan Küstah Açıklama
Binlerce gösterici 'Paşinyan gitsin' sloganları attı
DÜNYA Haberi
Paşinyan'dan Küstah Açıklama

Paşinyan'dan Küstah Açıklama

 

Gündemin nabzı. Son Dakika haberler, Paşinyan'dan küstah açıklama! Dağlık Karabağ savaşında yenilen ve anlaşma imzalamak zorunda kalan Ermenistan'da kazan kaynıyor. Başkent Erivan'da Özgürlük Meydanı'nı dolduran binlerce gösterici 'Paşinyan gitsin' sloganları atarken sokaklar savaş alanı oldu.

 

Paşinyan'dan Küstah Açıklama

 

Paşinyan, 'Yenilgi anlaşmasının imzalanmasının Karabağ sorununun köklü çözümüne işaret etmediğini' söyledi.

Rus barış güçleri Hankendi'ye girerken, Ermeni askerleri çekilmeye başladı. "Kusurları olmayan hiç kimse yoktur" denilerek, akşam saatlerinde istifa açıklaması yapıldı. Paşinyan da anlaşma sonrası röportaj verdi.
 

Ermenistan Son Dakika 

 

Son dakika haberler, Dağlık Karabağ savaşında bozguna uğrayıp yenilgi anlaşması imzalayan Ermenistan'ın başkentinde, Özgürlük Meydanı'nı dolduran binlerce protestocu 'Paşinyan hain' ve 'Paşinyan gitsin' sloganları attı. Ermenistan Cumhurbaşkanı iç savaş çıkması konusundaki endişesini dile getirdi.

Protestocular arasında yer alan Ermeni siyasetçi ve parlamento üyesi Iveta Tonoyan, protestocular arasında bir provokatör tarafından saldırıya uğradığını dile getirdi.

Gündüz de meydanda gözaltılar yapıldı. Polis ekipleri, anons yaparak bunun yasadışı bir yürüyüş olduğunu belirtti.

Erivan'daki protestocular, 44 günlük savaşı bitiren anlaşmanın iptal edilmesini istiyor ama muhalefet partileri parlamentoda olağanüstü toplantı için yeterli çoğunluğa ulaşamadı.
 

Akşam Saatlerinde İstifa Haberi Geldi

 

Ermenistan'da halk, Başbakan Nikol Paşinyan'ın görevi bırakmasını beklerken bir başka istifa haberi geldi. Resmi Facebook hesabından bir açıklama yazan Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı