Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 21:02
 
PCR TESTİ Son Dakika
ÜNİVERSİTELİLER İÇİN PCR TESTİ KALKTI MI?
GÜNDEM Haberi
PCR TESTİ Son Dakika

PCR TESTİ Son Dakika

Gündem Pcr testi son dakika. 2 Doz aşısı olmayan Üniversite öğrencileri ile, velilerinin, yurt personeli ve üniversite personellerinin pcr testi zorunluluğu'nu kaldıran, Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu. Pcr testi kalktı mı?

Eskişehir de bulunan İl Hıfzıssıhha Kurulu salgın ile mücadelede aldığı yeni kararları açıkladı. Kurul toplantıda, yapmış oldukları değerlendirmeler neticesinde daha önce yayımladıkları 7, 9 ve 10'uncu maddeleri iptal ettiklerini duyurdu.
 

ÜNİVERSİTELİLER İÇİN PCR TESTİ

 
Üniversiteliler için PCR testi kalktı mı? Pcr testi zorunluluğu Genel olarak iptal edilen maddelerde, ilk ve orta öğretimde birebir eğitim alan öğrencilerin velisi olarak gelenlerin aşılarının olmaması ve okula girmek istemeleri halinde istenilen PCR testi zorunluluğu kaldırıldı. Alınan bu karar 2 doz aşısını olmayıp okula gelen ve yurtlarda kalan üniversiteli öğrenciler ve buralarda görevli olan personeller için de geçerliydi.
İptal edilen kararların, iptal edilmeden önceki maddeleri ise şöyle; Tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin velilerinden eğitim kurumlarına girmek istemeleri halinde aşı olmayan kişilere 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmesine, bu çerçevede HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılmasına, kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise eğitim kurumlarına girişlerine müsaade edilmemesine," "İlimizde yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinden ve yükseköğretim kurumlarında görevli tüm personelden Covid-19 aşılarını 2 doz olarak tamamlatmayanlara 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmesine, bu çerçevede HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılmasına, kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise eğitim kurumlarına girişlerine müsaade edilmemesine," Tüm resmi ve özel yükseköğretim yurtlarında kalan öğrencilerden ve bu yurtlarda görevli tüm personelden Covid-19 aşılarını 2 doz olarak tamamlatmayan kişilere 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmesine, bu çerçevede HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılmasına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılmasına oybirliği ile karar verilmiştir." denildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: PCR TESTİ Son Dakika, Pcr testi kalktı mı, Üniversiteliler için PCR testi kalktı mı, PCR testi zorunluluğu, son dakika haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı