Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 12:14
 
PKK Elinde Nasıl Bir Teknoloji Barındırıyormuş!
TSK yapmış olduğu başarılı operasyonlarla PKK'ya sınır içi ve sınır dışında büyük darbe vuruyor!
GÜNDEM Haberi
PKK Elinde Nasıl Bir Teknoloji Barındırıyormuş!

SİHA VE İHA'LAR İLE TSK'DAN PKK'YA BÜYÜK DARBE

 

TSK yapmış olduğu başarılı operasyonlarla PKK'ya sınır içi ve sınır dışında büyük darbe vuruyor. Teröristlere karşı bu sene başından itibaren düzenlenmiş operasyonlarla toplamda 526 PKK teröristi etkisiz hale getirilirken bunların 64'ü üst düzey teröristi. Ayrıca toplamda 152 PKK teröristi ikna edilerek Türk güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylece ülke içindeki terörist sayısı 400'ün altına düşürülmüş oldu.

 

KARAYILAN'IN KORKUSU

Başta terör örgütü PKK'nın belinin kırılmasında önemli yere sahip olan yerli ve milli üretim SİHA ve İHA lar teröristlerin en çok korktuğu silahlı güçlerimiz oldu. Insanlı ve insansız hava araçlarından kurtulmak için resmen saklanacak yeri kalmayan teröristler son zamanlarda kamuflaj giymeye başladılar. PKK'nın bir numaralı elle başı olan Karayılan da Geçtiğimiz günlerde bir grup PKK teröristi ile kamuflajlı bir şekilde kamera karşısına çıkmıştı. Murat Karayılan silahlı ve Silahsız hava araçlarıyla alakalı olarak yapmış olduğu itiraf da Türkiye'nin etkili sonuçlar aldığının bir kanıtıdır. Karayılan; "Türkiye silahlı ve Silahsız hava araçlarında belirli bir tekniği elde etmiş Bunun için ağır bedeller ödedik." şeklinde ifadeler kullanmıştı.

 

ÖZEL KAMUFLAJ DA KURTARAMADI

Türk istihbarat birimlerinin yapmış olduğu tespitlere göre terör örgütleri bu kamuflajlı kıyafetleri giymeye Haziran ayında başlamıştı. Sniper kamuflaj kıyafeti olarak da bilinen üzerinde püskülleri olan kıyafetleri giyerek Termal ve Optik takipten kurtulabileceklerini sanan PKK'lı teröristler aldıkları bu önlemlere rağmen kurtulamadı. Bu Yaz Başı Haziran ayından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 87'ye yükseldi ve ayrıca çoğunun giymiş olduğu kamuflajların da arazi uyumlu multispektral özellikte imal edilen bir tür kamuflaj kıyafeti olduğu tespit edildi. Silahlı insansız hava araçlarının şimdiye kadar düzenlediği nokta operasyonlarında etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında, kırmızı, turuncu ve Gri kategoride bulunan üst düzey yönetici teröristler de bulunmaktaydı.

Multispektral kamuflaj

ZAP'TA 4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Ayrıca Kuzey Irak'ta Zap bölgesi denen yere düzenlenen operasyonda 1'i kadın olmak üzere 4 terörist öldürüldü. Bu teröristlerin Eylem hazırlığında olduğu öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı