Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 13:18
 
PlayStation 5'lerde Şaşırtan Hata: Böyle bozuluyor!
Sony firması konuyla alakalı bir açıklama yaptı mı?
TEKNOLOJİ Haberi
PlayStation 5'lerde Şaşırtan Hata: Böyle bozuluyor!

PlayStation 5'lerde Şaşırtan Hata: Böyle bozuluyor!

PlayStation yeni nesil oyun konsolu olan Ps5'i piyasaya kısa süre önce sürmüştü. Kullanıcılarının sayısının gün geçtikçe artması üzerine Sony Playstation'ın daha önce piyasaya sürdüğü seride görülmemiş ilginç bir hata da gün yüzüne çıkmış oldu. Oyun konsolunu ait boyunu kumanda etmeye yarayan kolların (DualSense) kısa sürede bozulduğu öğrenildi.

Sony Geçtiğimiz ay içerisinde serinin 5'incisi olan oyun konsolunu Türkiye'de sevenlerine satışa sunmuştu. Kısa süre içerisinde iyi gören Ps5 resmi satış noktalarında tükenerek karaborsaya düştü. Karaborsada fiyatının 15.000 TL'lere kadar vardığı Ps5 bu kez de teknik hatalarla gündeme gelmeye başladı.

Konsolla alakalı sosyal medyada yapılan paylaşımlar arasında dikkat çeken hatalardan biri ise DualSense tuşunun oyun esnasında, kısa süre içerisinde bozuluyor olması. Bu sebeple kullanıcılar hatanın yazılımsal değil mi donanımsal olduğunu belirttiler.

Daha da açacak olursak PlayStation 5 yapacağı güncelleme ile bu sorunu çözüme kavuşturamayabilir.

Sony firması henüz konuyla alakalı bir açıklama yapmadı fakat kullanıcılardan kolum bozulduğuna dair şikayetler artmaya devam ederse şirketin bu konuda sessiz kalmaması gerekiyor
 

8299 TL'DEN 15 BİN TL'YE!

PS5'in satış fiyatı 8299 TL olmasına rağmen, stok yetersizliğini fırsata çeviren kişiler 15 bin TL'ye varan fiyatlarla PS5 satışı yapıyorlar.

Sony'ye gelecek olursak, Sony'nin disk sürücülü sürümü ise Türkiye'de satışta. Sürücüsüz modeli de gelecek yıl raflardaki yerini alacak ama bu model için kesin bir tarih söz konusu değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Huawei'in Amiral Telefonu Enjoy Z 5G


Realme, Realme X3 SuperZoom ile Amiral gemisi oluyor!


İPhone 12
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı