Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 10:46
 
Polisten Canlı Yayında Gazeteye Baskın!
Polis gazeteye baskın düzenledi
GÜNDEM Haberi
Polisten Canlı Yayında Gazeteye Baskın!

Polis Canlı Yayında Gazeteye Baskın Düzenledi

 

Medya imparatoruna ters kelepçe... Çin'e Hong Kong üzerinde daha fazla güç veren yasadan sonra ülkenin en çok satan gazetelerinden Apple Daily'e polis baskın yaptı. Gazetenin sahibi ve iş insanı Jimmy Lai'yi gözaltına aldı.

 

Çin’in Hong Kong’un özerk yapısını değiştirmesi beklenen güvenlik yasası onaylandı bununla birlikte polis, Hong Kong’un çok satan gazetelerinden Apple Daily’e bir baskın yaptı.

 

Polis sabah saatlerinde gazetenin sahibi ve medya imparatoru olarak ilan edilen Jimmy Lai 'yi gözaltına aldı. Pekin yönetiminin en sert muhalifi olan 71 yaşındaki Lai’nin gözaltına alındığı dakikalar Apple Daily’nin Facebook sayfasında canlı olarak yayınlandı.

 

Apple Daily’nin Yayın Yönetmeni Ryan Law açıklamasında, "Bu her zamanki durum. Gazete bu baskından etkilenmeyecek." dedi.

 

Lai’nin Oğluda Gözaltında

 

Apple Daily, Lai’nin oğlu Ian’ın da gözaltına alındığını duyurdu. Şu anki yeni yasa ile polis belgelere, ekipmanlara ve finansal varlıklara el koyabilme yetkisine sahip.

Hong Kong polisi ise açıklamasında, "Yaşları 39-72 arasında olan 7 kişiyi yeni güvenlik yasasını ihlal ettikleri şüphesiyle gözaltına aldık." dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı