Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 18:53
 
RİOT GAMES'İN YENİ OYUNU VALORANT
Valorant Ücretli Mi?
TEKNOLOJİ Haberi
RİOT GAMES'İN YENİ OYUNU VALORANT

RİOT GAMES'İN YENİ OYUNU VALORANT


İşte Valorant Oyununun Bilinmeyen Yönleri


League of Legends'ın yapımcısı Riot Games yeni oyun çalışmaları yapmaya devam ederken, yeni projelerini gün yüzüne çıkarıyor. Takip ettiğiniz üzere merakla beklenen oyunlardan biri de Valorant, yapılan açıklamada Valorant, kapalı beta döneminde full Türkçe içerikte olacak. Oyunun bilinmeyen tarafları da merak konusu. Gündemin nabzında Valorant'a dair merak ettiğiniz her bilgiyi bulabilirsiniz.


Riot Games'in geliştirdiği Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) ile Overwatch’a benzerliğiyle dikkat çeken Valorant’ın kapalı betası çıkmak üzere. Valorant hakkında birçok kişi şu soruların cevabını arıyor. Valorant ne zaman çıkacak? Valorant’ı oynamak ücretsiz mi?


Deneyimli Bir Ekibin İşi


Riot Games, karakter konuşmalarından, metinlere kadar oyunla ilgili her detayın tamamen Türkçe olması için pek çok ünlü sanatçıyla çalışmalar yapıyor. VALORANT'ın oyuncuyla Türkçe buluşabilmesi için ekip çok çaba harcıyor. Riot Games'te, farklı yerelleştirme başlıklarında 6 kişilik deneyimli bir ekip görev başında. Teknik ekip artı seslendirme sanatçılarıyla birlikte toplam 30 kişilik bir grup görevde.


Yerelleştirme Çalışmaları Yapılıyor


Riot games Valorant merakla bekleniyor. Senelerdir League of Legends dünyasını özenle düzenlediği yerelleştirme çalışmalarıyla ülkemizdeki oyun meraklılarıyla biraraya getiren Riot Games, Valorant için de hayli yoğun bir yerelleştirme çalışması yapıyor. Çalışmalar aylardır devam ediyor ve şu zamana kadar, 13.000 kelime oyun içi metin, 25.000 kelime oyun dışı metin ve 14.000 kelime seslendirme metni çevirisi yapıldı; saatlerce süren kalite kontrol testleri gerçekleştirildi ve bu kelime sayıları her geçen gün artıyor.


Valorant Ücretli mi?


Merakla beklenen Valorant tamamen ücretsiz olacak fakat Riot Games'in yaptığı açıklamaya göre oyun içi kozmetik ürünleri satın alabileceksiniz.

Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Riot games türkiye, riot games, Valorant, Valorant Ücretli Mi, son dakika, haberler, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı