Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 12:27 Bu haber 548 kez okundu
 
Robin Hood Elazığ'dan sonra Trabzon'da
Kendini 'Robin Hood' olarak tanıtan ve yardıma muhtaç kişilere yardımlarda bulunan bakkal borçlarına kadar silen hayırsever vatandaş bu kez Trabzondaydı.
DÜNYA Haberi
Robin Hood Elazığ'dan sonra Trabzon'da

Gündemin Nabzı Son Dakika Haberler de bu gün, Kendini 'Robin Hood' olarak tanıtan ve yardıma muhtaç kişilere yardımlarda bulunan bakkal borçlarına kadar silen hayırsever vatandaş bu kez Trabzondaydı. Genellikle Suriyeli vatandaşların ikamet ettiği Esentepe mahallesinde görünen Robin Hood çocukların yüzünü güldürmeyide ihmal etmedi, bakkalla olan borçlarını da kapattı.

DEPREM BÖLGESİNİDE DE ZİYARET ETMİŞTİ

İlk önce İstanbul'da ve sonrasında da depremde ağır hasar alan Elazığ'da kendini 'Robin Hood' olarak tanıtan hayırsever şahıs, şehir merkezi ve köylerde evleri hasar veya ağır hasar gören depremzedelere zarf içine koyduğu paralar ile yardımda bulunup aynı zamanda bakkal borçlarını da kapattı.

ZARF İÇİNDE PARA VERMEKLE KALMADI BAKKAL BORÇLARINIDA KAPATTI

Gündemin nabzı haberler olarak sizler için derledik. İki şehirden sonra tekrar ortaya çıkan Robin Hood İstanbul'da kendini 'Robin Hood' olarak tanıtarak yardıma muhtaç vatandaşlara yardımlarda bulunan hayırsever şahıs bu kez kendini Trabzon'da gösterdi. Geçtiğimiz günlerdr geldiği mahallede sokakları gezerek sokakata oyun oynayan çocuklara 200 TL, evlere ise ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için zarf içinde para veren hayırsever vatandaş, bazı bakkal dükkanlarında da ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını sildirdi. Esentepe mahallesinde ki Robin Hood'umuz sigara içenlere 100 TL, içmeyenlere ise ödül olarak 200 TL verdi.

'YOKSUL EVLERİ BİRLİKTE TESPİT ETTİK'

Esentepe mahallesinde bakkal sahibi bay Robin Hood'a yardım ederek yoksul aileleri tespittiğini belirten Emre Kurt, 'Çocuklara dağıta dağıta gittiler. Evlere ise zarfın içinde para verdiler. Sadece ihtiyaç sahibi olanlara para verdi. Ben yardımcı oldum. Mahallede beraber dolaşarak yoksul aileleri tespit ettik. İhtiyaç sahibi olduklarını belirttiğim 5-6 kişinin veresiye olan borçlarını kapattı. Kendisini tanımıyoruz. Tanımakta önemli değil iyilik gizli yapılır. Kendini Robin Hood diye tanıttı. Güzel işler yaptı, Allah hayırlarını kabul etsin' diye ifade etti.

'SİGARA İÇEN ÇOCUKLARA 100, İÇMEYENLERE İSE ÖDÜL OLARAK 200 LİRA VERMİŞ'

Mahallenin esnaflarından Muzaffer Kılıç, bay Robin Hood'un mahallede bulunan bir bakkal dükkanında duruma olmayan vatandaşları tespit edip borçlarını sildiğini belirterek 'Dükkanın önünde dururken karşıda 2 kişi çocukları yanına çağırarak sigara içiyor musun diye sormuş. İçenlere 100 TL, içmeyenlere 200 TL para vermiş. Ben çocuklardan öyle duydum. Bir bakkal arkadaşımız var oraya da giderek duruma olmayan vatandaşların borcunu kapatmış. Esentepe mahallesi Trabzon şehir merkezine en yakın konumda olmasına rağmen gelişmedi. Genelde yoksul ve Suriyeliler kalıyor. Mahallemizde ihtiyaç sahibi çok kişi var. Allah razı olsun ara sıra mahalleye uğrasın' şeklinde ifade etti.

ÇOCUKLAR O PARAYI EĞİTİME HARCAYACAKLAR

Van'dan göç ettiklerini söyleyen 11 yaşındaki Fırat Kılıç ailesi ile birlikte gelerek Esentepe mahallesine taşındığını ve burda yaşadıklerını ifade eden Kılıç aynı zamanda, 'Bana 100 TL verdi. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Parayla çanta, kitap, defter, kalem ve silgi aldım' diye konuştu. 5 yaşındaki Osman Kılıç ise, 'Biri geldi bize para verdi. Bana 100 TL verdi. Hiç konuşmadık. Parayı verdikten sonra gitti. O parayla okul ihtiyaçlarımı karşılayacağım. Çanta aldım' diye ifade etti

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Robin, Hood, Elazığ'dan, sonra, Trabzon'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı