Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 05:33
 
Ruhaniʹden Türkiyeʹye önemli petrol çağrısı: kesinlikle Esed rejimi ile işbirliği yapılmalı
İranʹın Cumhurbaşkanı Ruhani, İranʹın Türkiye ile Suriyeʹnin İdlibʹdeki durum da dahil olmak üzere, ortak bir terör davası üzerine gitmeleri gerektiğini belirtti.
- Haberi
Ruhaniʹden Türkiyeʹye önemli petrol çağrısı: kesinlikle Esed rejimi ile işbirliği yapılmalı

RUHANİ MESAJ:

Iranʹın Cumhurbaşkanı Ruhani, İranʹın Türkiye ile Suriyeʹnin İdlibʹdeki durum da dahil olmak üzere, ortak bir terör davası üzerine gitmeleri gerektiğini belirtti.

RUHANİ ABD TEHLİKESİNE DİKKAT ÇEKTİ

İran Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamada, ˮRuhani, ABDʹnin Suriyeʹde kalıcı olarak bulunması durumunda ve bu ülkenin petrol sahalarını ele geçirme girişimlerinden duyduğu endişeyi dile getirerek, İran ve Türkiyeʹnin Suriye hükümeti ile işbirliği icerisine girmemiz gerekiyor.ˮ Diye ifade etti. Ayrıca Ruhani, suriyede bulunan silahlı militanların İdlibʹden çıkarılması için de Suriye hükümetiyle işbirliği yapaılması çağrısında bulundu.

ERDOĞAN VE RUHANİ TOPLANTISI

Malezyaʹnın başkenti olan Kuala Lumpurʹda düzenlenen 2019 Kuala Lumpur Zirvesiʹnde bir araya gelen iki lider, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Suriye krizinin bir an önce çözümü için Astana sürecinin bir parçası olan Ankara ve Tahran arasındaki etkileşimi dile getirdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı