Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 03:13 Bu haber 610 kez okundu
 
Rus Askeri Muhabir Şaşkınlığını Gizleyemedi!
Savaşın seyri değişti. Hareket eden herşey imha ediliyor.
DÜNYA Haberi
Rus Askeri Muhabir Şaşkınlığını Gizleyemedi!

Suriye'nin İdlib bölgesindeki ve Rus tarafındaki Rus askeri muhabir, İdlib'de TSK ordusunun operasyonel anlamda ne kadar etkili olduğunu bilgisini aktardı.


SAVAŞIN SEYRİ DEĞİŞTİ

Suriye'nin İdlib bölgesinde Rejimin hain saldırısının ardından TSK ordusunun, Esed askerlerine büyük bir askeri harekat başlattığını belirten İdlib'deki Rus muhabirin izlenimleri, Türkiye'nin Silahlı İnsansız Araçlar ile yürütüğü operasyonların boyutunu birkez daha gözler önüne serdi. İdlib havasahasında Türk Silahlı İnsansız Araçlar görülmeye başlar başlamaz savaşın gidişatı farklı yönde ilerlemeye başladı ve sözlerine ekledi Rus muhabir, 'Bu SİHA'ların kullanılmasına baktığımızda, Türklerin paraya acımadıkları anlaşılıyor'.


HAREKET EDEN HER ŞEY İMHA EDİLİYOR

Esad Rejimi'nin askerlerini ve araçlarını saklamak zorunda kaldığını ifade eden Rus gazeteci Sılahli İnsansız Araçların Rejimin en büyük sorunlarından biri olduğunu söyledi. Rus gazeteci aynı zamanda, 'Hareket eden tüm konvoyları, araçları ve motosikletleri vuruyorlar. Ön cephede Esed Rejimi askerleri bunları anlattı bize' diye ifade etti.

 

Rejimden 9 Köy Geri Alındı

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Rus, Askeri, Muhabir, Şaşkınlığını, Gizleyemedi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı