Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
29 Aralık 2019 - Pazar 14:31 Bu haber 575 kez okundu
 
Sağlıklı yaşam ve kilo verme yazımıza devam
Sebzeler, kilo vermek için onları etkili kılan birçok özelliğe sahiptir.
SAĞLIK Haberi
Sağlıklı yaşam ve kilo verme yazımıza devam

Bol Yeşillik ve Kararında Meyve Tüketin

 

Sebzeler, kilo vermek için onları etkili kılan birçok özelliğe sahiptir. Çok az kalori içermelerinin yanı sıra lif oranları bihayli yüksektir. Ayrıca çalışmalar sebze ve meyve tüketen kişilerin daha az kiloya ve daha sağlıklı bir vucuda sahip olduklarını göstermektedir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça besleyici olan bu gıdaları tüketmenizin, özellikle diyetlerde size katkı sağlayacağı kesindir.

 

Yemek Yerken 20 ​  dakika kuralına uyalım

 

 

Miğdemizin doydum sinyalini beyne iletmesi biraz zaman alabilir. Yapılan bazı çalışmalar yemekleri daha yavaş yemenin daha az kalori almana yardımcı olduğunu göstermektedir. Bundan dolayı yemekleri daha yavaş yemeniz ve daha iyi çiğnemeniz kilo verme sürecinde kalori alımını azaltarak size yardımcı olur, ayrıca sindirimin ağızda başladığını da unutmamak gerekir.

 

Uyku önemli

 

 

Uykunun önemi diyet sürecinde her ne kadar önemsenmesede, sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak kadar önemlidir çünkü vucut dinlenmediği zaman kendini korumaya alır ve kilo verme sürecinizi bir işkenceye çevirebilir.

 

Son dakika çalışmaları gösteriyor ki;

 

 

Yapılan çalışmalar gösteriyorki, zayıf uykunun obezite için en güçlü risk faktörü oluşturmaktadır. Kalitesiz uyku obezite riskini, 15 yaş altında 89, yetişkin kişilerde ise 55 oranında tetiklemektedir.

Gıda bağımlılığınızı yenin TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Sağlıklı, yaşam, ve, kilo, verme, yazımıza, devam, zayıflamak istiyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı