Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 13:01
 
Sahile Vuran İki Yarasa Ölüsü Vatandaşı Korkuttu
Gündemin nabzı olarak araştırdık. olay ülkemizde Antalya'da bulunan Gazipaşa ilçesinde sahilde gerçekleşti. Sahilde 2 yarasa ölüsü bulun vatandaşlar tedirgin olarak güvenlik ve sağlık birimlerine haber verdiler.
DÜNYA Haberi
Sahile Vuran İki Yarasa Ölüsü Vatandaşı Korkuttu

Gündemin nabzı olarak araştırdık. Olay ülkemizde Antalya'da bulunan Gazipaşa ilçesinde sahilde gerçekleşti. Sahilde 2 yarasa ölüsü bulun vatandaşlar tedirgin olarak güvenlik ve sağlık birimlerine haber verdiler. Vatandaşlar koronavirüs olabilicek endişesi ve korkusuyla yarasa ölülerinin incelenmesini ve halka bilgi verilmesini istedi. 

 

YARASA ÖLÜSÜNÜN BULUNDUĞU YER GAZİPAŞA KORU MAHALLESİNDE DOĞAL HAVUZLARIN BULUNDUĞU SAHİL BÖLGESİ

 

Sıcakların bir nebze arttığı hafta sonu sahilde gezmek isteyen  vatandaşların karşılaştığı, ölü yarasalar oradaki vatandaşları bir anda korkuttu ve şaşırttı. Yarasalar 12 santimetre boyunda ve kanat açıklığı ise, 15 santimetreyi bulan yarasa ölülerini gören vatandaşlar, tedirgin oldu. Yarasa ölülerinin bir an önce alınmasını isteyen vatandaşlar 112 Çağrı Merkezi'ni arayıp durumu yetkililere bildirdiler. 

'VATANDAŞLARDAN BİRİ HASTALIĞIN SEBEBİNİN YARASALAR OLDUĞUNU DUYMUŞTUM' 

Sahilde hem hafta sonu gezisi hemde spor yaptığını söyleyen Mustafa Mustafaoğulları yarasa ölülerini görür görmez, 112'ye bildirdim dedi ve durumu şöyle izah etti. 'Sahile gezmeye gelmiştim. Bir yarasa ölüsüne rastladım, tedirgin oldum. Bu günlerde bir virüs olayı var. Çin'de KORKONA grip hastalığının sebebinin yarasalar olduğunu duydum. Yetkililere de bilgi vermek istedim. Biz vatandaş olarak duyarlılık gösteriyoruz ama sonuç alamadım. Sonra 112'yi aradım. 'Milli Parklar Müdürlüğü'nden dönecekler' denildi. Şu anda hala bir yetkili gelecek diye bekliyorum' dedi. 

FARKLI YERLERDE GÖRÜNCE ŞÜPHELENDİ

Burhan Yıldız ise, Koru sahilinde çocuğuyla gezinti yaparken sahile vurmuş iki ayrı bölgede ölmüş yarasaları gördüğünü söyleyerek, 'Sahilde oğlumla gündelik yürüyüş yaparken, oğlumla yarasaları gördüm. Önce birini gördüm, gömdüm. 20 metre ilerledikten sonra bir tane daha bulunca dikkatimi çekti, yetkililere bildirmek istedim. Sonuçta bir hastalık söz konusu' diye korkularını dile getirdi.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı