Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 19:47
 
Sahte Belgelerle Kendini Ölmüş Gösteren Youtuber Tayfun Demir Yakalandı
Tayfun Demir Muğla da yakalandı
FİLM & DİZİ Haberi
Sahte Belgelerle Kendini Ölmüş Gösteren Youtuber Tayfun Demir Yakalandı

Sahte Belgelerle Kendini Ölmüş Gösteren Youtuber Tayfun Demir Yakalandı


Tayfun Demir yakalandı. Muğla İEM Bilgi Teknolojileri Şubesi ve Asayiş Ekipleri ortak yürütükleri istihbari çalışmalarla sosyal medya üzerinden 6 ilde içinde kendisinin de bulunduğu dolandırıcılık, resmi evrak üzerinde sahtecilik, organ satışı gibi çeşitli suçlardan kesinleşmiş toplam 53 yıl hüküm verilen Tayfun Demir 'in, yine sahte belgeler ile kendisini toplam 13 yıldır ölü gösterip kendi yakınına ait bir kimliğin üzerine kendi fotoğrafını yapıştırmak suretiyle ortalıkta gezdiği anlaşıldı.


Youtuber Tayfun Demir uzun süredir teknik ve fiziki takibe alınmıştı. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımları takip eden ve inceleyen ekipler Tayfun Demir 'in Menteşe ilçesinde bulunduğunu belirleyip nokta paylaşımları yaptığı bilgisayarın IP adresini takip eden polis ekipleri Tayfun Demir 'i bu sabaha karşı ikamet ettiği kırsal Gaziler Mahallesi'ndeki müstakil evde bir operasyonla yakaladı.


Amirlikteki işlemlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Tayfun Demir tutuklandı.Sosyal Medya Fenomeni Meric İzginin Maymununa El KonulduReynmen Koronavirüs Mü Oldu
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı