Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 19:26 Bu haber 279 kez okundu
 
Sakarya Hendek'te korkunç patlama!
Sakarya Hendek'te Fabrikada Patlama Meydana Geldi
GÜNDEM Haberi
Sakarya Hendek'te korkunç patlama!

SAKARYA HENDEK'TE KORKUNÇ PATLAMA!

 

Havai fişek fabrikası, son dakika haberi, sakarya son dakika, havai fişek fabrikası patlama

 

www.gundeminnabzi.com Sakarya-Hendek'te patlama meydana geldi. 4 kişi hayatını kaybetti. 1’i ağır 97 kişi de yaralandı. Hendek ilçesi Yukarı Çalıca mevkiisinde 15 bin metrekare kapalı alanı olan fabrikada 250 işçinin çalıştığı fakat Coronavirüs sebebiyle 189 kişinin çalıştığı fabrikada patlama yaşandı.


1966 yılında kurulan Büyük Coşkunlar Piroteknik Kimya Sanayi Havai Fişek Tic. Ltd. Şti'de havai fişek üretiliyordu. Aynı fabrikada 11 yıl içinde 6 olay daha yaşanmış.


17 Ağustos 2009: Yaşanan patlamada 1 işçi hayatını kaybetmiş, 37 işçi yaralanmış. Patlamadan sonra üretime ara verilip, 1 Eylül’de tekrar üretim başlayınca hemen akabinde 29 Eylül 2009 da: 1 işçi yaşamını yitirdi, 14 işçi yaralandı. İş sağlığı ve güvenliği denetimleri yapılıp, fabrikanın bu kurallara uymadığı anlaşıldı ve fabrika geçici olarak kapatıldı.


17 Nisan 2012 de: Ham madde bölümünde çıkan yangını, itfaiye ekipleri müdahale ederek söndürdü. Yangında maddi hasar oluştu. Fabrikada üretime bir gün ara verildi.


3 Temmuz 2014 te: Fabrikanın şantiye işleriyle uğraşan Şapoğlu demir kestiği esnada kıvılcımlar etraftaki havai fişek malzemelerine sıçrayınca büyük bir patlama meydana geldi ve yangın çıktı. Yaşanan patlamada Yılmaz Şapoğlu enkaz altında kalıp yaşamını yitirdi. 1 güvenlik görevlisi de yaralandı.


3 Temmuz 2020 de: Bugün meydana gelen patlamada ise 2 işçi hayatını kaybetti. 1’i ağır 74 kişi de yaralandı.


havai fişek fabrikası, son dakika haberi, sakarya son dakika, havai fişek fabrikası patlama,  
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı