Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 20:12 Bu haber 261 kez okundu
 
Sakarya Hendek'te korkunç patlama Sonrası Açıklama
Sakarya Hendek Patlama Sonrası
GÜNDEM Haberi
Sakarya Hendek'te korkunç patlama Sonrası Açıklama

Havayi Fişek Fabrikasında Son durum

 

Havai fişek fabrikası, son dakika haberi, sakarya son dakika, havai fişek fabrikası patlama, sakaraya havai fişek fabrikası patlama, gündemin nabzı, internet haberleri, 

Sakarya havayi fişek

www.gundeminnabzi.com Hendek'deki, ülke'nin en büyük havai fişek fabrikasında öğlene doğru 11.30 da meydana gelen patlama sebebiyle olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. Fişek fabrikasında 189 işçinin çalıştığı belirlenirken patlamayla birlikte çıkan yangında, 4 kişinin yaşamını yitirdiği, yaralanan 1 kişi ağır 97 kişinin ambulans ekipleriyle çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi. Havayi Fişek fabrikası Sakarya hendek ilçesi Yukarı Çalıca mevkiinde bulunurken patlama ise saat 11.30 sıralarında büyük bir gürültüyle meydana geldi.

Patlama 110 ton patlayıcıPatlamanın şiddeti o kadar yüksektiki patlamanın meydana getirdiği o yüksek ses Sakarya'nın yanı sıra komşu il olan Düzce'den de duyuldu ve gökyüzüne dumanlar yükseldi. Havai fişekler, gökyüzünde ardı ardına patlamaya başladı. Fişek fabrikasındaki patlamanın şiddetiyle çevrede bulunan binaların camları kırıldı ve o evlerde yaşayanlara büyük korku yaşattı.

 


KOCA'DAN AÇIKLAMA: 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 97 YARALI HASTANEYE NAKLEDİLDİ

Bakan koca aciklama yapti

Gündemin nabzı Sakarya Hendek İlçe Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "Fabrika'da 150-200 civarında çalışan var" açıklamasını yaptı. Sağlık Bakanı Koca konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Burada benzer şekilde 2 bu büyüklükte olmayan patlama olduğunu biliyoruz. Hayatını kaybeden 4 vatandaşımız oldu. Hastanelerimize 97 yaralımız nakledildi. 16'sı taburcu edildi, 1 kişinin de durumu ciddiyetini koruyor" diye açıkladı. Başkan Erdoğan'ın da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Temennimiz odur ki bu yaralıların sağlık bir şekilde ailelerine dönmesi ve içeride olan yaralılarla ilgili olumsuz haberler almamaktır. Konuyla ilgili 3 bakanım orada" diye belirtti.
 


Berat Albayrak'tan Açıklama

Sakarya hendek patlama

Berat Albayrak (@BeratAlbayrak) Sakarya'daki patlama nedeniyle sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak, şu açıklamayı yaptı, "Sakarya Hendek'teki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyorum. Yaralılarımıza da Rabbim'den acil şifalar diliyorum. Sakarya bölge halkına çok geçmiş olsun" dedi.

NE OLMUŞTU;

Sakarya Hendekte Korkunç Patlama TIKLAYIN
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı