Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 16:08
 
Salda Gölünde Sigara İçmek Yasak Mı?
Sigara içmek yasak mı
GÜNDEM Haberi
Salda Gölünde Sigara İçmek Yasak Mı?

Salda gölünde Sigara İçmek Yasak Mı?ÇVŞ Bakanlığı, Tabiat Varlıklarını Koruma Gm. Araştırma ve Tescil D.B. Ümit Turan, Burdur Yeşilova da bulunan Salda Gölü'nü, 'dumansız hava sahası' ile de adından söz ettiren bir plaj haline getireceklerini ifade etti. Ümit Turan, 01.2020 Ağustos ve sonrasında Salda Gölü'nde sigara içilemeyeceğini ve yasaklandığını duyurdu. Sigara yasağı.

Salda gölü

Umit Turan'ın AçıklamasıÜmit Turan, aynı zamanda "Ziyaretçilerin burada sigarasız, rahat bir ortamda, dumansız hava sahası içerisinde bu güzelliği izlemelerini istiyoruz. Bu da Türkiye'de bir ilk olacaktır" dedi. Bakanlığımızca yapılan tedbirler ile salda gölü bölgesinde su kalitesinin arttığının analiz raporları ile ortaya çıktığının altını çizen Bakan Turan, "Şu anda içme suyu kalitesinde bir suya sahibiz. Aldığımız tedbirlerle katı atık girdilerinin, çöplerin düzenli bir şekilde depolanması sebebiyle gölde şu anda herhangi bir kirlilik bulunmamaktadır" diye ifade etti.

Son dönemlerde çevre temizliğiyle ve temiz bir sosyal yaşam alanıyla ilgili önlemler kapsamında alınan yasaklarda, İstanbul Üsküdar sahil boyunca çekridek yemek yasaklanmıştı. Haberimizin detayı için TIKLAYIN


 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı