Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 11:35
 
Sally Kasırgası Abd'yi Vuracak Mı?
Yavaş hareket eden tehlikeli bir kasırga
DÜNYA Haberi
Sally Kasırgası Abd'yi Vuracak Mı?

Sally Kasırgası Abd'yi Vuracak Mı?

ABD Ulusal Kasırga Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Atlantik Okyanusu'nda etkisi devam eden Sally Kasırgası 'nın salı günü Meksika Körfezinden Louisiana, Mississippi ve Alabama eyaletlerini vurması bekleniyor.

Sally Kasırgası 'nı "yavaş hareket eden tehlikeli bir kasırga" olarak açıklayan yetkililer, adı geçen eyaletlerde 2-3 gün devam edecek şiddetli yağış ve fırtınalardan dolayı sel felaketlerinin yaşanabileceği uyarısını yaptı.

Yetkililer, Sally Kasırgası'nın ağır hareket etmesinden dolayı karaya çıktıktan sonra 61 santimetreye kadar yağış bırakabileceğini tahmin ediyor.

Louisiana, Grand Isle ve New Orleans'ın yüksek sel riski olan bölgelerindeki halkın zorunlu olarak evlerini boşaltmaları istendi.

Yerel medyanın paylaştığı görüntülerde bölge sakinlerinin ev ve iş yerlerinin camlarını plakalarla kapattığı ve sellere karşı kum torbalarından barikatlar yaptığı görüldü.

Sally'nin ardından gelen Paulette Kasırgası ise Bermuda adalarını vurarak saatte 180 kilometreye varan bir hızla Atlantik Okyanusu açıklarında devam ediyor. Yetkililer Paulette Kasırgası 'nın ABD'ye yönelip yönelmeyeceği konusunda ise tahminde bulunmak için çok erken olduğunu söylüyor.

SPACEX UZAYA 60 İNTERNET UYDUSU DAHA FIRLATTI
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı