Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 15:47
 
Şehir hastanelerine başvuru tarihi ne zaman?
Şehir hastanelerine personel alimı olaxak mı?
EKONOMİ Haberi
Şehir hastanelerine başvuru tarihi ne zaman?

Şehir hastanelerine nasıl başvuru yapılır ?KPSS'siz sağlık personeli alımı şartları nelerdir? Şehir hastanelerine başvuru tarihi ne zaman?


Yakın zamanda kurulan Şehir hastanelerinde kamu sınavına girmeden sağlıkçı personel alımı yapılacağı ilan edilmişti ve bu ilgili vatandaşlar için resmen müjde niteliği taşıyor. Şehir hastaneleri sınav şartı aramaksızın minimum lise mezunu personel alımı yapacak. Yapılacak olan bu personel alımları sırasıyla,

1)Çağrı Merkezi Personeli,
2)Uzman Personel,
3)Tıbbi Raportör,
4)Radyoloji Teknikeri,
5)Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Personeli,
6)Mikrobiyoloji Uzmanı seklinde olacak.

Personel alımları ise, şehir hastaneleri bünyesine internet üzerinden yapılacak. Verilen alim ilanına ilginin yoğun olması beklenirken başvuru yapmak isteyen vatandaşların aşağıdaki linki tıklamaları yeterli olmakta.

 

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Sağlık Bakanı Koca personel ilanı ve tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşmadı ancak biliniyor ki hastanelerin biran önce açılması ve gerekli görülen personel eksiğinin pandemi nedeniyle biran önce tamamlanması lazım bu yüzden ilanın kısa bir zaman içinde yayımlanması bekleniyor.

 

HANGİ ŞEHİRLERE ALIM OLACAK?

Alım ile ilgili yapılan açıklamaya göre, başta Konya ilindeki Göztepe ve Seyrantepe 'de açılan hastanelere alım yapılacağı ve bu hastanelerin yanı sıra personel eksiği olan diğer illere de alım yapılacağı belirtidi.


Kpss, kpss şartsız işçi alımı, hangi şehirlere alım olacak, şehir hastanesi iş başvurusu,

İlan olduğu taktirde;

TIKLAYIN

TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı