Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 22:09
 
Şehirler arası izin belgesi nasıl alınır?
Covid 19 pandemi tedbirleri kapsamında şehir dışı seyahatleri için seyahat izin belgesi tekrar gündeme geldi
GÜNDEM Haberi
Şehirler arası izin belgesi nasıl alınır?

Şehirler arası izin belgesi nasıl alınır?

 

Covid 19 pandemi tedbirleri kapsamında şehir dışı seyahatleri için seyahat izin belgesi tekrar gündeme geldi. Son dönemde alınan tedbirlere göre 65 ve üzeri yaşlardaki vatandaşların seyahat edebilmeleri için yapmaları gereken tek şey seyahat izin belgesi almak.

 

Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Çeşitli sebeplerden dolayı şehir değiştirmesi gereken kişilerin seyahat izin belgesi alması gerekmekte. E-devlet üzerinden yapacağınız seyahat izin belgesi başvurusu yeterli olacaktır.
Yol izin belgesi
2020 E-Devlet seyahat izin belgesi başvurusu ekranı için tıklayın
 

Seyehat İzin Belgesi 65 Yaş Üstü

Türkiye genelinde 64 yaş üzeri vatandaşların günlük hafta içi Sabah 10.00 ile öğlen 13.00 saatleri arası, 20 yaş altı gençlerin ise öğlen 13.00 ile akşama doğru 16.00 arası sokağa çıkmalarına izin verilecek olup (çalışanlar hariç), bu saatler haricinde sokağa çıkmaları pandemi kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla yasaklanacak.

 

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza istisna tanınacak olanların arasında, 8206 sayılı genelge çerçevesinde, seyahat izin belgeleri almaları koşuluyla hertürlü şehirler arası ulaşımı kullanabilecekler.
 

Seyahat İzin Belgesi Nereden Alınır

Seyahat izin belgesi almak isteyen vatandaşlarımız e-devlet ya da Alo 199 hattını arayarak seyahat izin belgelerini alabilirler.

İzlenmesi gereken adımlar, e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı arıtılarak, çıkan sayfada e-başvuru kısmına girilir. Çıkan sayfada seçenekler arasından seyahat izin işlemleri seçilerek çıkan form doldurulur.

Aşağıdaki linkten gerekli sayfaya ulaşabilirsiniz
seyahat izin belgesi alma


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Covid mutasyonuİngilterede Korona Mutasyonu 4.KademeDonald trumpABD Eski Başkanı İngiltereye Neden Ateş Püskürdü?
 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı