Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 21:31
 
Sessiz Bir İnzivanın Ruh Sağlığınızı İyileştirmesinin Nedenleri
Bugünün dünyasından çekilmenizin sağlığınız üzerinde birçok olumlu etkisi olabilir
SAĞLIK Haberi
Sessiz Bir İnzivanın Ruh Sağlığınızı İyileştirmesinin Nedenleri

Sessiz Bir İnzivanın Ruh Sağlığınızı İyileştirmesinin Nedenleri 

Bugünün dünyasından çekilmenizin sağlığınız üzerinde birçok olumlu etkisi olabilir. Bu nedenle, sözde "sessiz inzivalar" genellikle organize edilir. İlaç tedavileri, bu tür olayların merkezinde yer alır. Bunlar bir süreliğine gündelik hayattan kaçmak için düzenlenen olaylardır. Olaylar sırasında amaç, mümkün olduğunca az konuşmaktır, böylece gerçekten huzur ve sessizlik yaşarsınız.

Kişisel gelişim'i deneyimlemek için genellikle "sessiz bir inziva" düzenlenir. Çoğumuz kendimiz ile ilgilenmek istiyoruz, ancak bunu yapacak ne zamanımız nede yerimiz yok. "Sessiz bir inziva" sırasında, bu tür unsurlar merkezidir. Günlük hayatınızdan rahatsız olmuyorsanız kendinizi geliştirme alanınız ve fırsatınız var demektir.

Bu konuyu deneyimlemiş birçok katılımcı, ruh sağlığı için büyük faydaları olduğundan bahsediyor. Her şeyden önce, günlük yaşamda ne ölçüde stres ve endişe yaşadıysanız yaşayın bunu olumlu yönde etkileyecektir. Sonuçta, alınması gereken sorumluluk veya görevler ile meşgul değilsiniz; bir süre dinlenmeye çekiliyorsunuz. Ayrıca bu yaptığınız zihinsel disiplini geliştirmek için de faydalıdır.

"Sessiz bir geri çekilme" sırasında, niyetiniz, hayatınızın kontrolünü geri almanız ve artık yolcu koltuğunda değil direksiyonun arkasında oturmanızdır. Duygusal ve fiziksel olarak vücudumuzu güçlendiren etkileri vardır. Hissettiğimiz duygular, genellikle sahip olduğumuz düşünceler tarafından tetiklenir. Yani ne kadar çok düşünce, o kadar çok duygu. "İnzivaya çekilme" sırasında, beyniniz bir süre dinlenmeye başlar ve birçok duygu bastırılır. İnsan kendine ve vücuduna daha çok dikkat eder hale gelir. Son olarak, "sessiz bir inziva", her iki ayağınız yere basacak şekilde tekrar yere inmenizi sağlar. Bu tür etkinlikler sırasında telefonunuz yanınızda değildir. Sürekli sizi rahatsız eden kişiler yoktur. Telefonunuzdan herhangi bir bildirim, sinyal veya mesaj almadığınız için tamamen rahatlarsınız. Bütün bunlar, rahatlamanızı ve hayattaki küçük şeylerin tadını çıkarmanızı sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uyur gezerlik Neden Olur


Kaliteli Uyku İçin Yapılması Gerekenler


Borderline Nedir?
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı