Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 18:55 Bu haber 391 kez okundu
 
Sıvı Yüz Germe (Likit Facelift) Yöntemi İşe Yarıyor mu?
Likit Facelift Yöntemi İşe Yarıyor mu?
SAĞLIK Haberi
Sıvı Yüz Germe (Likit Facelift) Yöntemi İşe Yarıyor mu?

Sıvı yüz germe yöntemi nedir? Sıvı yüz germe (likit facelift) yöntemi işe yarıyor mu ?

Likit yüz germe

 

Gündemin nabzı olarak bu yazımızda sıvı yüz germe yöntemi nedir ve sıvı yüz germe (likit facelift) yöntemi işe yarıyor mu konuşarından bahsedeceğiz. Yaşın ilerlemeye başlamasıyla kadınların daha genç görünmek için arayışlara girdiğini ve çözüm aradığını biliyoruz. Bu yöntemlerden biri olan sıvı yüz germe yöntemini ele alarak çözüm arayan kadınlara yardımcı olacağımızı umuyoruz.
 Yıllar geçtikçe kilo kaybı, cildin nemsiz kalması ve belirginleşmeye başlayan kırışıklarla birlikte cilt içeriğinde azalan kolajen doku kaybına bağlı olarak görülmeye başlayan yaşlanma belirtileri, hemen hemen herkesin kâbusu. Buna ek olarak, bir süre sonra destek dokusu da azalınca cilt sarkması kaçınılmaz olabiliyor. Bu tür yaşlanma belirtilerinden sonra genel olarak herkesin aklına gelen çözüm ise kırışıklık karşıtı kozmetik ürünlerden yardım almak oluyor. Ancak, maalesef derinin sadece üst tabakalarına etki eden bu tür ürünlerden beklenilen etki elde edilemiyor.Bu aşamada ise kişi daha cesur davranarak yüz germe ya da yüz asma ameliyatları gibi çözümlere yönelebiliyor. Ancak bu tür yöntemlerin çoğu ameliyat gerektirdiğinden dolayı birçok kişi bu yöntemleri denemeye cesaret edemiyor.
 Sıvı Yüz Germe (Likit Facelift) Yöntemi İşe Yarıyor mu?
Likit faceliftHer konuda olduğu gibi, yüz gerdirmek için de kolay bir yöntem var. Deri altına enjekte edilmesinden dolayı sıvı yüz germe ya da diğer adıyla ‘likit facelift’ yöntemi olarak bilinen bu yöntemde, dolgu olarak deri altına kas rahatlatıcı ürünler enjekte ediliyor ve bu sayede cildin gençleşmesi sağlanıyor.
Sıvı yüz germe


Sıvı yüz germe yönteminin en çok işe yaradığı cilt tipleri ise, hafif ve orta sarkmaları olan ciltler denilebilir. Ayrıca bu yöntem, çene etrafında çizgileri belirmeye başlayanlar veya belirgin doku kaybı olanlar için de oldukça etkili. Bununla birlikte, kanama bozukluğu, şeker hastalığı, kas ve sinir rahatsızlığı ya da bağışıklık sistemi gibi rahatsızlıkları olanlar için sıvı yüz germe yöntemi uygun bir yöntem değildir.
 Sıvı Yüz Germe Yönteminin Yan Etkileri Var mı?
 Bu yöntemin bilinen en büyük yan etkisi, iğne giriş yerlerinde görülen hafif morluklar ve kızarıklıklardır. Ancak bu morluk ve kızarıklıklar birkaç gün içerisinde geçmektedir. Ayrıca birçok kişinin çekindiği şiş yüz görünümü ya da balonsu yüz görünümü sıvı yüz germe (Likit Facelift) yönteminde görülmemektedir. Üstelik sıvı yüz germe yöntemi 1-2 yıl için geçerli olsa da, yüze enjekte edilen sıvı hyaluronik asit sayesinde cilt kendi yağ dokusunu üretmeye başlıyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Gündemin nabzı, likit yüz germe, sıvı yüz germe, likit facelift, Sıvı Yüz Germe Yönteminin Yan Etkileri Var mı, Sıvı Yüz Germe (Likit Facelift) Yöntemi İşe Yarıyor mu, magnezyum nedir? Faydaları nelerdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı