Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 15:32
 
Şok İddia; Başkan Donald Trump Zor Nefes Alıyor!
İddia doğru mu, Trump'ın durumu nasıl?
DÜNYA Haberi
Şok İddia; Başkan Donald Trump Zor Nefes Alıyor!

Şok İddia; Başkan Donald Trump Zor Nefes Alıyor!

 

Gündemin nabzı. Donald Trump hastaneye kaldırıldı. Coronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın önlem olarak hastaneye yatırıldığı açıklansa da kritik bir iddia mevcut. Öyle ki; CNN International'a konuşan bir kaynak Trump'ın nefes alıp vermede problem yaşadığını iddia etti.

Dün Twitter’dan bir mesaj paylaşan ve test sonuçlarının pozitif çıktığını açıklayan Trump, durumlarının iyi olduğunu ve bunu beraber atlatacaklarını yazdı. Trump ve eşinin karantinayı Beyaz Saray’da geçireceği açıklandı.

Trump, Beyaz Saray’dan ayrılırken yardım almadan yürüdü. Başkan Donald Trump, Walter Reed Askeri Hastanesi’ne götürüldü. Kendisini almaya gelen helikoptere de yürürken görüntülenen Trump, kameralara baş parmağıyla her şey yolunda şeklinde  işaret yaptı. Yorgun hali gözlerden kaçmadı. Trump’ın önlem amaçlı olarak götürüldüğü hastanede birkaç gün kalacağı belirtildi.

Beyaz Saray Doktoru Sean Conley de Trump’ın hastaneye naklinden sonra açıklamalarda bulundu. Yazılı açıklama yapan Conley, “Walter Reed ve Johns Hopkins’ten uzmanlarla yaptığımız görüşmelerden sonra Başkan’ın Walter Reed Askeri Hastanesi’ne götürülmesini tavsiye ettim. Mutlulukla söyleyebilirim ki Başkan’ın durumu iyi ve oksijen takviyesi almaya ihtiyaç duymuyor. Remdesivir tedavisinin ilk dozunu uyguladık” dedi.
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı